Deska do prasowania – kompletny poradnik zakupowy

Rynek oferuje duży wybór desek do prasowania, jednak gdy przychodzi do zakupu, bywa trudno zdecydować się na konkretny model. Warto rozważyć kilka opcji, które wpływają na jakość urządzenia i komfort użytkowania. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas zakupu odpowiedniej deski do prasowania.

Najpopularniejsze rodzaje desek do prasowania

Stojąc przed wyborem nowej deski do prasowania, warto poznać różne rozwiązania, aby świadomie podjąć decyzję.

Najpopularniejsze rodzaje to:

  • klasyczna deska
  • deska ze wbudowanym gniazdkiem
  • stacje do prasowania

Jeśli nie posiadasz dużego budżetu, ale masz sporo miejsca w mieszkaniu, to idealnie sprawdzi się duża deska do prasowania. Będzie ona trochę cięższa i pozbawiona udogodnień, ale spełni swoją podstawową funkcję. Natomiast dysponując mniejszym metrażem, możesz zastanowić się nad kompaktową wersją, jaką jest deska ze wbudowanym gniazdkiem. Dzięki temu nie musisz martwić się o zbyt dużą odległość dzielącą cię od  kontaktu. Jeśli stoisz przed takim zakupem, zobacz deski do prasowania dostępne na empik.com: https://www.empik.com/dom-i-ogrod/akcesoria-do-prania-i-sprzatania/deski-do-prasowania,39690106,s

Jak powinna być zbudowana dobra deska do prasowania?

Standardowa deska do prasowania składa się z kilku elementów, które są bardzo istotne dla komfortu. Stabilny stelaż jest najważniejszy, ponieważ musi on zagwarantować bezpieczeństwo użytkowania deski. Powinien być regulowany, aby można było dostosować wysokości deski do wzrostu i preferencji osoby, która będzie jej używała. Równie ważny jest blat. Może być wykonany z płyty wiórowej lub metalowej siatki, która będzie odpowiednim materiałem dla deski do stacji parowej. Jeśli zależy ci na tym, żeby deska była lekka i można było z łatwością ją przenosić, to warto wybrać tę drugą opcję. Warto również pamiętać o ochronie blatu, czyli pokrowcu, który będzie odporny na wysoką temperaturę i nie będzie zatrzymywał wilgoci.

Elektryczna, czy tradycyjna – która jest lepszym wyborem?

Ostatnio coraz większą popularność zyskują deski elektryczne, które są wyposażone w stacje do prasowania, ułatwiające wykonywanie tej żmudnej czynności. Pozwalają one na automatyczną regulację wysokości deski, a także posiadają system odprowadzania pary na zewnątrz. Kolejny wariant, to deska elektryczna z wbudowanym przedłużaczem, która jest idealnym wyborem, jeśli gniazdka są za daleko w pomieszczeniu lub jest ich po prostu za mało. Dodatkowo nie musimy się martwić o kabel, który luźno zwisa i może przeszkadzać. Ten komfort użytkowania wiąże się z wyższą ceną niż w przypadku tradycyjnej deski, jest atrakcyjna cenowo i bardzo popularna, mimo braku pewnych udogodnień.

Dodatkowe akcesoria, które mogą być przydatne podczas prasowania

Deski mogą być dodatkowo wyposażone w różne akcesoria, co zdecydowanie może ułatwić prasowanie.

Nad czym warto się zastanowić?

  • Rękawnik — jest to wąska deseczka do prasowania, dostosowana do mniejszych elementów garderoby, a przede wszystkim (jak sama nazwa wskazuje) rękawów.
  • Podstawka pod żelazko — zabezpiecza sprzęt podczas prasowania. Jest wykonana z metalu, dzięki czemu możliwe jest odłożenie rozgrzanego żelazka, bez ryzyka uszkodzenia lub przypalenia blatu.
  • Antenka — to mały, ale przydatny dodatek, dzięki któremu kabel się nie plącze. W łatwy sposób można zamontować ją do deski.

Te akcesoria usprawnią ci prasowanie oraz zagwarantują idealnie gładkie ubrania, bez nieestetycznie wyglądających drobnych zagnieceń.


Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz