Kapsuły dla bezdomnych — futurystyczna droga do walki z problemem

kapsuly dla bezdomnych

Nie ma kraju ani miasta, które nie zmagałoby się z problemem bezdomności wśród ludzi. Jest to wciąż narastający problem i element debaty publicznej, która nie jest wstanie wpłynąć na udzielenie należytej pomocy. W Niemczech pojawiło się możliwe remedium. Czym są i jak działają kapsuły dla bezdomnych?

Drukarka do smartfona — na jakie modele zwrócić uwagę

drukarka do smartfona

Jeszcze do niedawna chyba nikt by nie przypuszczał, że robienie zdjęć smartfonem wejdzie na taki poziom. Dzięki wykorzystaniu przenośnych drukarek, możemy zmaterializować zdjęcie, które przed chwilą zrobiliśmy za pomocą telefonu. Oto kilka propozycji sprzętów, które mogą zainteresować.

Kapsułki ekspresowe wielokrotnego użytku

kapsulki ekspresowe

Wśród wielu entuzjastów kawy znajdują się zwolennicy zarówno tej parzonej w ekspresie, jak i tej sypanej. Użycie kapsułki wielokrotnego użytku wymagać będzie co prawda posiadania odpowiedniego ekspresu, ale pozwoli na znalezienie złotego środka. Co można uzyskać korzystając z takich kapsułek i jakie są ich wady i zalety?

W USA znaleziono rozwiązanie ratujące drzewa

ratowanie drzew

Przy obecnym wzroście światowego konsumpcjonizmu i wyniszczania planety istotnym problemem wciąż pozostaje zmniejszanie się obszarów porośniętych drzewami. Ich długi czas wzrostu nie pozwala nadgonić tempa nabierającej na sile wycinki lasów. Amerykanie znaleźli rozwiązanie i wykorzystali do tego konopie!

Aż 95% programistów wierzy, że będzie zarabiać więcej

Zarobki programiści

Międzynarodowy Dzień Programisty obchodzimy 12 września. Z tej okazji No Fluff Jobs przygotował nietypowy zestaw informacji na temat branży IT:  „Programista po Godzinach”. Nietypowy, bo możemy się z niego dowiedzieć, co osoby na co dzień pracujące w branży IT i kodujące, nerdzi (i nie nerdzi) sądzą o sobie, co jedzą, co piją, jak lubią się […]

FreeBuds Studio – idealne słuchawki do nauki i pracy zdalnej

Słuchawki do nauki

Niezawodne słuchawki stają się ostatnio jednym z kluczowych narzędzi pracy. W obliczu powszechnego przechodzenia na tryb zdalny docenia się szczególnie te urządzenia, których funkcje sprawiają, że praca i nauka z domu staje się łatwiejsza. Najwyższa jakość dźwięku, praca bez zakłóceń czy wysoka wydajność to tylko podstawowe cechy, którymi charakteryzują się FreeBuds Studio – najnowsze słuchawki […]

Jesienna oferta: smartwatche Huawei, w tym Watch GT 2 Pro, w atrakcyjnych cenach

Smartwatch

Huawei przygotował atrakcyjną, jesienną ofertę na wybrane smartwatche marki, w tym na najnowszy Huawei Watch GT 2 Pro, który teraz można kupić w rekomendowanej cenie detalicznej 1099 zł. W ofercie znalazł się także zaprezentowany niedawno zegarek dla amatorów fitnessu – Huawei Watch Fit – dostępny za 449 zł. W promocji można znaleźć także smartwatche z serii […]

Zabierz dysk SSD M.2 w podróż z Icy Dock ICYNano MB809U3-1M2B

Dysk SSD

ICYNano MB809U3-1M2B USB 3.2 Gen 1 5 Gbps to kompaktowa kieszeń zmieniająca dyski M.2 SATA w przenośny magazyn danych. Innowacyjny system montażu beznarzędziowego przy pomocy przesuwnego adaptera pozwala na szybką i łatwą instalację dysku. ICYNano MB809U3-1M2B to doskonałe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych czy przenoszenia dużych ilości danych.

Samsung AI Forum 2020: jaka jest przyszłość sztucznej inteligencji?

Samsung AI Forum

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada.. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI.

Raport IDC: Bez drukowania w chmurze zapomnij o szybkiej cyfrowej transformacji.

Cyfryzacja

Z międzynarodowego badania IDC, wynika, że zaledwie 4 proc. firm przeprowadziło kompletną transformację cyfrową w swoich strukturach. 46%z nich wciąż znajduje się na etapie rozpoczęcia procesu cyfryzacji. 60% badanych przedsiębiorstw przekroczyło już założony na ten cel budżet, a 54% firm ma problemy z integracją urządzeń, co skutkuje opóźnieniami w realizacji projektów.