zestawy kolowe

Jakie właściwości muszą mieć farby do zestawów kołowych?

Farby do zestawów kołowych to produkty termowrażliwe, które pod wpływem temperatury zmieniają swój kolor. Dodatkowo, jeśli koło przegrzewa się, farba sama odpada. To jak najbardziej pożądany proces, który wskazuje, które koło wymaga naprawy lub wymiany.  Czym się wyróżniają farby do zestawów kołowych i jakie mają właściwości?

Farby termowrażliwe – czym się wyróżniają?

Wykorzystanie farb termowrażliwych wpływa na bezpieczeństwo kolei, ponieważ ogranicza ryzyko związane z uszkodzeniem koła, mogące prowadzić do wykolejenia się pociągu. Farby do zestawów kołowych posiadają także specjalny skład. Zawierają żywicę, która reaguje pod wpływem zmiany temperatury. Produkty te dostępne są w kolorze czarnym.  Farby tego typu to produkty jednoskładnikowe, których aplikacja nie jest zbyt skomplikowana.

Farby termowrażliwe – jakie mają właściwości?

Farby termowrażliwe zgodnie z nazwą, reagują pod wpływem zmiany temperatury. Reakcja wynika ze składu emulsji i obecnej żywicy specjalnej. Proces działania polega na zmianie koloru z czarnego na blado-szary, gdy temperatura osiągnie 280 stopni Celsjusza. Jest uzyskiwana w chwili mocnego, gwałtownego hamowania pociągu. Takie właściwości sprawiają, że farby termowrażliwe, które oferuje producent i dystrybutor farb przemysłowych Frankowski sprawdzają się właśnie do malowania zestawów kołowych w wagonach i pociągach, będących jednymi z najsilniej eksploatowanych części pojazdów. Zestawy kołowe w pojazdach trakcyjnych muszą być poddawane regularnym kontrolom, ponieważ na skutek intensywnej eksploatacji mogą tracić swoje właściwości fizyczne. Zastosowanie wysokiej jakości farb termowrażliwych znacznie ułatwia ten proces.

Farby termowrażliwe do zestawów kołowych – gdzie kupić?

Farby termowrażliwe do zestawów kołowych to bardzo istotne produkty, które mają wpływ na bezpieczeństwo pociągów. Aby tak było, warto wybierać renomowanych producentów farb przemysłowych, którzy swoje produkty dystrybuują na całą Europę. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z czołowymi producentami sprawia, że profesjonaliści mogą wdrażać swoje technologie, które doceniają setki Klientów. Takie farby będą gwarantować odporność na działanie środków chemicznych i wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz