Białe certyfikaty — jakie dają korzyści?

prowadzenie firmy

Białe certyfikaty to programy rządowe lub organizacyjne, które mają na celu zachęcanie jednostek lub firm do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Poprzez wdrażanie takich certyfikatów, organizacje mogą uzyskać liczne korzyści zarówno dla siebie, jak i dla środowiska naturalnego.

Jak działa skup folii?

skup folii

W pracy wykorzystujemy najróżniejsze materiały w zależności od tego, w jakiej branży akurat działamy. Cała masa przedsiębiorstw stosuje na przykład w procesach produkcyjnych, ale także w usługach folię różnego typu. Jej nadmiar albo materiał wykorzystany można oddać do skupu. Dzięki temu może być przerobiona i wykorzystana ponownie.

Co wpływa na wycenę maszyn firmowych?

wycena maszyn

Chcesz sprawdzić wartość maszyn działających w Twojej firmie? Taka informacja daje szereg dodatkowych możliwości. Dlatego na uzyskanie jej decyduje się duża część przedsiębiorców. Wycena maszyn firmowych nie jest jednak taka prosta, jak mogłoby się to wydawać. Jakie czynniki wpływają na wartość sprzętu? Jak się to oblicza? Najważniejsze informacje znajdziesz poniżej.

Facylitacja – czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?

Facylitacje można określić, jako zjawisko psychologiczne. Występuje ono w niektórych sytuacjach naturalnie. Może ono dotyczyć artystów występujących na scenie przed swoją publiką, czy sportowców dopingowanych przez kibiców. W tym kontekście obecność i reakcja innych ludzi może prowadzić do niezapomnianego występu i uzyskania znakomitych efektów lub wręcz przeciwnie przyczyniać się do wzrostu stresu i tremy. W […]

Dlaczego właściwe przeprowadzenie sukcesji firmy ma duże znaczenie?

sukcesja firmy

Według GUS, w Polsce działa ponad 2 mln firm rodzinnych (czyli takich, które zatrudniają co najmniej dwóch członków rodziny). Wypracowują one ok. 70 proc. PKB. Rok 2022 to szczególnie trudny rok dla takich firm. Właściciele tego typu firm często zakładali swoje pierwsze przedsiębiorstwa 20-30 lat temu i teraz przechodzą lub myślą o przejściu na emeryturę. […]

Obsługa prawna firm – jak wybrać kancelarię?

prawnik

Jedno z największych wyzwań, z którym musi się zmierzyć każda firma to działanie w sposób zgodny z prawem. Jest to znacznie trudniejsze niż mogłoby się wydawać, gdyż polskie prawo potrafi być naprawdę skomplikowane, a to w połączeniu z tym, że jest naprawę często zmieniane sprawia, iż warto skorzystać z obsługi prawnej firm. Jak znaleźć dobrą […]

Podział majątku przy rozwodzie – co warto wiedzieć?

prawnik

W Polsce coraz częściej spotykane są rozwody i dotyczą one zarówno młodych małżeństw, jak i tych ze znacznie dłuższym stażem. Jednym z nierozerwalnych elementów rozwodu jest zawsze podział majątku pomiędzy małżonków. Co warto o nim wiedzieć i kto może nam pomóc w uzyskaniu jak najkorzystniejszego podziału?

Czym cechuje się certyfikowane biuro księgowe?

ksiegowosc

Biuro księgowe zajmuje się realizacją usług w zakresie rachunkowości obejmujących m.in. czynności związane z prawem podatkowym, prawem pracy czy przepisami o ubezpieczeniu społecznym. Skorzystanie z pomocy sprawdzonych księgowych pozwala na prowadzenie dokumentacji płacowej i kadrowej w sposób zgodny z aktualnymi przepisami. Czym charakteryzuje się dobre biuro księgowe?

Wynajem sal konferencyjnych – o czym warto pamiętać?

sala konferencyjna

Wynajem sal konferencyjnych jest świetnym pomysłem, gdy planujemy szkolenie, targi bądź spotkanie dedykowane naszej kadrze pracowniczej. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ten krok, zwłaszcza wtedy gdy biura nie mają wyodrębnionego miejsca na tego typu wydarzenia. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach, które sprawią, że przebieg szkolenia będzie efektowny. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? […]

Jak wypromować sklep internetowy?

wysylka paczek

Zwiększenie ruchu w sklepie internetowym to niełatwe zadanie dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę w branży e-commerce. Jak skutecznie zwiększyć widoczność platformy w wyszukiwarce i które działania marketingowe pozwolą Ci uzyskać duży ruch? Podpowiadamy, jak w prosty sposób wypromować sklep online!

Prasa mimośrodowa – czym jest

prasa

Na rynku da się znaleźć całe mnóstwo przeróżnych maszyn przemysłowych, które pozwalają na dowolną obróbkę metali. Jedna z takowych maszyn to właśnie prasa mimośrodowa. Ten szczególny typ prasy jest bardzo chętnie wybierany i znajdziemy go w naprawdę wielu zakładach przemysłowych. Czym jednak dokładnie jest prasa mimośrodowa?

Kredyt dla firmy – jak wybrać najlepszy?

Prowadząc firmę, musimy nieustannie inwestować w jej rozwój, jak również niezbędne wyposażenie, dzięki któremu możemy świadczyć usługi na wysokim poziomie, produkować rzeczy, które spełnią oczekiwania rynku, a także klientów. Odpowiedni kredyt dla firmy może być często jedynym źródłem finansowania np. zakupu nowych maszyn, urządzeń czy pojazdów. Jak wybrać kredyt firmowy, aby spełniał nasze oczekiwania?

Jak rozwijać biznes e-commerce?

biznes

Rozwój e-commerce w Polsce znacznie przyspieszył w czasie pandemii – i ta tendencja utrzymuje się do dziś. Artykuły spożywcze, leki, ubrania czy książki to tylko część produktów, jakie możesz nabyć przez internet. Jeśli właśnie otworzyłeś swój biznes w sieci, warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje handlu internetowego oraz czym właściwie jest branża e-commerce. W tym […]

Co powinieneś wiedzieć o przesyłkach paletowych?

przesylki

Wysyłka paczek o sporych gabarytach wydaje Ci się skomplikowana? Nie musisz się tym przejmować! Nadanie paczek na palecie jest banalnie proste. W poniższym artykule wyjaśniamy, czym jest przesyłka paletowa, ile kosztuje i czym się charakteryzuje. Poznaj z nami rodzaje palet i nadawaj swoje paczki bez obaw.

Czy można kupić zadłużone mieszkanie – co warto wiedzieć?

nieruchomosc

Zakup nieruchomości jest niemałym przedsięwzięciem. Aby nie popełnić błędów i nie być stratnym trzeba się do niego odpowiednio przygotować, a jeśli nie mamy doświadczenia i wiedzy prawnej, najlepszą i najbezpieczniejszą opcją będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. W szczególności warto to zrobić, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania zadłużonego. Taki zakup wiąże się z pewnym ryzykiem, […]