szkolenie bhp online

Zdalne szkolenie BHP – czym się charakteryzuje?

Zdalne szkolenie BHP organizowane jest w całości przez internet. Jest to najprostszy i najszybszy sposób wdrożenia nowych pracowników w zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak wygląda taki kurs i czym się charakteryzuje? Podpowiadamy.

Na czym polega zdalne szkolenie BHP?

Zdalne szkolenie BHP ma taką samą moc prawną jak to przeprowadzane w placówce stacjonarnej. Jego ogromną zaletą jest niższa cena, która wynika z mniejszych kosztów organizacyjnych. Całość szkolenia odbywa się w sposób zdalny, a na zakończenie sprawdzana jest wiedza kursanta w formie krótkiego egzaminu.

Czym charakteryzuje się zdalne szkolenie BHP?

Kursy organizowane przez internet nie różnią się zakresem wiedzy od stacjonarnego szkolenia pracowników w zakresie BHP w Krakowie. W obu tych przypadkach informacje tam przekazywane są elastycznie dopasowane do określonego stanowiska pracy. W ten sposób pracownik uzyskuje tylko i wyłącznie niezbędną wiedzę potrzebną mu do tego, aby w sposób bezpieczny wykonywać swoje obowiązki.

Szkolenie BHP jest obowiązkowe. Koszty ponosi pracodawca. Zobowiązany jest on do zorganizowania kursu dla pracownika, który będzie w pełni odpowiadał jego obowiązkom. Natomiast firma, która specjalizuje się w szkoleniach przygotowuje program dopasowany do konkretnego stanowiska. Całość wykładów i materiałów dydaktycznych przekazywana jest bezpośrednio przez internet.

Ogromną zaletą zdalnych szkoleń BHP jest łatwość z jaką można je zorganizować. Są bardzo szybko realizowane i mogą odbyć się w dowolnym miejscu. Jest to więc tym samym idealne rozwiązanie zwłaszcza dla pracowników administracyjno-biurowych, którzy mogą w wygodny sposób zaznajomić się z obowiązkową wiedzą potrzebną na ich stanowisku pracy.

Aby przystąpić do szkolenia potrzebny jest tylko komputer, internet i słuchawki lub głośniki. Całość kursu oraz końcowy egzamin odbywa się w pełni zdalnie. Pracownik może także w dowolnej chwili zapoznać się z całością materiału i przygotować się merytorycznie do testu sprawdzającego wiedzę.

Dodaj komentarz