Art 178a kk- o czym mówi i jakie kary przewiduje?

Artykuł 178a kk mówi o przestępstwie jazdy po alkoholu „kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do 2 lat”. Oprócz tego, sąd może także orzec inny środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres […]

Sposoby na złodzieja, czyli jak zabezpieczyć się przed plagą

zlodziej aut

Złodzieje samochodów to prawdziwa plaga, która spędza sen z powiek kierowców, którzy boją się o swoje auto. Pomimo powstawania coraz nowszych zabezpieczeń złodzieje znajdują sposoby na rozpracowanie ich. Oto co warto wiedzieć, by uchronić samochód przed kradzieżą.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z samochodu?

nieprzyjemny zapach w aucie

Często kiedy kupujemy samochód z rynku wtórnego jest on niedostatecznie przygotowany do użytkowania. Jego poprzedni właściciel mógł nie przywiązywać odpowiedniej uwagi do utrzymania wnętrza w dobrym stanie, co może skutkować nieprzyjemnym zapachem wewnątrz. Oto kilka sposobów, które pomogą oczyścić atmosferę w samochodzie.

Umięśniony samochód — kilka słów o pojęciu „muscle car”

umiesniony samochod

Słysząc pojęcie muscle car, natychmiast przenosimy swoją wyobraźnię do Stanów Zjednoczonych i mamy przed oczami legendarnego Forda Mustanga. Jest to właściwa droga wyobrażania, ponieważ USA jest ojczyzną tego typu samochodów. Powstanie muscle carów idealnie wpisuje się w amerykańskie postrzeganie świata, gdzie wszystko musi być największe i najmocniejsze. Co tak naprawdę stoi za tą nazwą i […]

Dobry rok dla Lexusa – japońska marka obsypana nagrodami

Lexus

Brytyjski Lexus podsumował swoje osiągnięcia w tegorocznych rankingach, konkursach i badaniach satysfakcji klienta. W tym roku jego kolekcja liczy jak dotąd 14 nagród. Lexus zdobył najwyższe wyróżnienia w badaniach zadowolenia klientów, rankingach najlepszych modeli, niezawodności, jakości obsługi w salonach oraz ekologicznych samochodów.

Duże SUV-y z największym i najbardziej komfortowym wnętrzem

Duże Suvy

Kiedy myślimy o dużych SUV-ach, dość łatwo założyć, że co jak co, ale w takim samochodzie zawsze znajdziemy przestronne wnętrze dla całej rodziny, które zapewni odpowiedni poziom komfortu. W praktyce okazuje się jednak, że samochody te nie zawsze spełniają oczekiwania. Różni producenci starają się na swój sposób znaleźć równowagę między przestronnością wnętrza, pojemnością bagażnika i […]

Sportowe dziedzictwo Gazoo Racing. Tymi Toyotami jeździli najlepsi

Wyścig

Od B-grupowej Celiki po rajdowego Yarisa WRC. Zwycięskie prototypy z Le Mans stoją obok zapierających dech w piersiach aut Formuły 1. A to wszystko w podziemiach niepozornych z zewnątrz hal należących do Toyota Gazoo Racing Europe na przedmieściach Kolonii. Oto jedyne w swoim rodzaju muzeum wyczynowych samochodów japońskiej marki.

Fakty, nie mity! Zakup elektryka to naprawdę dobra inwestycja

Elektryczne auto

Elektryki nie są bardziej przyjazne środowisku niż samochody spalinowe. Ich użytkowanie jest drogie. Dodatkowo silniki elektryczne nie wydają specyficznego dźwięku i nie dorównują tym spalinowym. – To tylko niektóre z wielu mitów, jakie narosły wokół aut elektrycznych – ocenia Michał Baranowski, ekspert ds. elektromobilności. – Dlatego warto je rozwiać.

J201 Concept – luksusowa terenówka z mocą Lexusa LFA

Luksusowa terenówka

Potężny SUV na ramie i z silnikiem V8 to zawsze solidny kandydat na wyprawową terenówkę. Podobnego zdania są najwyraźniej amerykański oddział Lexusa i warsztat Expedition Overland. Wspólnie stworzyli pojazd J201 Concept – niezwykłe auto terenowe dla żądnych przygód. I od razu wysyłają je na rajd.