prawnik

Podział majątku przy rozwodzie – co warto wiedzieć?

W Polsce coraz częściej spotykane są rozwody i dotyczą one zarówno młodych małżeństw, jak i tych ze znacznie dłuższym stażem. Jednym z nierozerwalnych elementów rozwodu jest zawsze podział majątku pomiędzy małżonków. Co warto o nim wiedzieć i kto może nam pomóc w uzyskaniu jak najkorzystniejszego podziału?

Kto może nam udzielić pomocy podczas podziału majątku przy rozwodzie?

Osoba, która może udzielić nam pomocy prawnej w trakcie sytuacji jaką jest podział majątku we Wrocławiu, który ma miejsce przed, w trakcie lub pod koniec sprawy rozwodowej to oczywiście prawnik taki jak na przykład adwokat, czy też radca prawny. Wbrew pozorom warto skorzystać z jego usług nawet, gdy rozwód jest bez orzekania o winie.

Z tego powodu miejscem, do którego warto się udać, gdy decydujemy się udać jest z pewnością kancelaria adwokacka we Wrocławiu. Można w niej znaleźć specjalistów w zakresie prawa rozwodowego, a także majątkowego, którzy pomogą nam w uzyskaniu jak najkorzystniejszego podziału majątku tak, byśmy nie stali się w jego wyniku znacznie pokrzywdzeni.

Co warto wiedzieć o podziale majątku podczas rozwodu?

Gdy dochodzi do podziału majątku podczas rozwodu trzeba przede wszystkim pamiętać o tym jakich jego części on dotyczy. Dzielone są bowiem jedynie aktywa, czyli przeróżne nieruchomości, czy też takie rzeczy jak drogie sprzęty RTV AGD, bądź samochód, a także posiadana gotówka przez małżonków. Pasywa takie jak na przykład kredyt zaciągnięty na zakup nieruchomości bądź samochodu osobowego nie jest już dzielony pomiędzy obu małżonków, o czym trzeba pamiętać.

Kolejna ważna kwestia dotyczy tego, że podział majątku jest obowiązkowy i może on być polubowny. Wtedy po prostu obie strony dogadują się ze sobą w sprawie jak najbardziej sprawiedliwego rozwiązania. Wiele par, które decydują się na rozwód nie jest jednak w stanie się dogadać w sprawie podziału. Wtedy o dokładnym podziale majątku decyduje sąd. W uzyskaniu jak najbardziej korzystnego podziału może zdecydowanie pomóc dobry adwokat.

Dodaj komentarz