Znakowanie blachy – jak wybrać firmę?

Blacha, podobnie jak inne wyroby czasem potrzebuje oznakowania. Na czym polega technologia znakowania przemysłowego produktów hutniczych, jak przebiega i do czego jeszcze może służyć? Eksperci wyjaśniają, a także podpowiadają, czym warto się kierować, podejmując decyzję, której firmie zlecić zadanie znakowania blach.

Co to jest i na czym polega znakowanie blach?

Blachy i inne elementy metalurgiczne czasem wymagają oznakowania, czyli nałożenia oznaczeń, ułatwiających identyfikację ilościową i jakościową produktów. Znakowanie blachy może odbywać się na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest znakowanie laserowe, czyli metoda znakowania na twardej powierzchni różnych opisów przy pomocy lasera. Inną metodą jest wykorzystywanie znakowania mikroudarowego, czyli specjalnym urządzeniem wyposażonym w pneumatyczny grot lub elektromagnes. Czasem stosuje się też roztwory chemiczne, które jednak lepiej sprawdza się przy znakowaniu graficznym, na przykład w formie naniesienia logotypu. Niezależnie od wybranej metody, znakowanie powinno być czytelne i trwałe.

Jak wybrać firmę do znakowania blach?

Na rynku można znaleźć wiele firm, które specjalizują się w znakowaniu blach różnymi metodami. Przed wyborem najlepszej, warto przeanalizować, która z nich najlepiej się sprawdzić przy danym zleceniu. Najlepsze firmy, poza wykonaniem zlecenia, oferują także doradztwo u swoich wykwalifikowanych pracowników.

Najlepsze firmy to także takie, które nie tylko oferują usługę znakowania, ale także cięcia i dopasowywania rozmiaru blachy do aktualnych potrzeb. W tym celu warto szukać firm, wśród których wykorzystywana jest wypalarka plazmowa. Używana przez specjalistyczne firmy tylko tnie, ale także wyraźnie znakuje blachy i pozwala tworzyć na nich długie i czytelne opisy.

Co jeszcze warto wiedzieć o znakowaniu blach?

Urządzenia wykorzystywane do cięcia i znakowania muszą być sprawne technicznie, a stosowanie ich powinno się odbywać z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz