kot

Zabawki dla kota, które zachęcą zwierzaka do ruchu

Każdy właściciel kota z pewnością wie, jak ważną rolę w jego rozwoju pełni nie tylko wartościowa karma ale i również rekreacja, zabawa. Z tego powodu na szczególną uwagę zasługują zabawki dla kota, które są bezpieczne w użytkowaniu i przy tym również bardzo atrakcyjne, estetycznie wykonane. Wśród popularnych produktów można wymienić między innymi myszki i wędki z pióropuszami, które idealnie nadają się do miętoszenia przez te ukochane zwierzaki. Dodatkowo, popularne akcesoria wydają charakterystyczne dźwięki, które dodatkowo stymulują zmysł słuchu czworonożnych przyjaciół.

Zabawki, które stymulują instynkt łowiecki u czworonogów

Zabawki dla kota mogą wydawać dźwięki przypominające świergotanie ptaków, wróbelków bądź też innego gatunku. Dźwiękowe interaktywne zabawki mogą stworzyć wspaniałą przestrzeń dla wspólnej zabawy właściciela z jego czworonożnym przyjacielem. Z pewnością każdy kot będzie bardzo „wdzięczny” za taki prezent swojemu właścicielowi. Jakie jeszcze modne akcesoria można nabyć dla kotów? Otóż, wśród zabawek dla kota dużą popularnością cieszą się żabki z kocimiętką. Jak wiadomo, zioło to uwielbiane jest przez koty, zresztą wskazuje na to sama nazwa tej rośliny. Z kocimiętką są oferowane także lalki, misie, ptaszki. Koty bardzo lubią polować, dlatego polecaną zabawką dla nich może być sznurowana maskotka, na przykład marchewka. Każda osoba, która chce ćwiczyć instynkt łowiecki swojego kota, może zainteresować się tego typu akcesorium.

Przykładowe akcesoria dla kotów, które zachęcają do wspólnej zabawy

Wędka dla kota z całą pewnością może być przykładem zabawki, który sprawi czworonożnemu przyjacielowi dużo frajdy i satysfakcji. Poruszające i uciekające piórka z pewnością nie ujdą uwadze kotów. Wśród popularnych zabawek dla kota można wyróżnić także myszkę wykonaną z wełny z piórkiem, która jest bardzo mięciutka i puszysta w dotyku. Kolejną propozycję może stanowić myszka z piłką, która zwinnie poruszana przez właściciela, będzie obserwowana czujnym wzrokiem przez każdego kota. Zabawki dla kota mogą być oferowane również w wersji puchatych piłeczek z wełny, ptaszków z fruwającymi piórkami czy też popularnego akcesorium jakim jest snack ball. Na szczególną uwagę przy wyborze zabawek powinny zasługiwać wszelkiego rodzaju piłeczki, które z całą pewnością zachęcą kotka do wspólnej zabawy. Warto pamiętać, że ruch jest wskazany dla każdego, nie tylko dla człowieka ale i również dla kotów, dlatego tak ważne jest, aby każdego dnia stymulować te zwierzęta do zabawy.

Dodaj komentarz