wciagniki

Zalety wciągników marki Kito

Wciągnik to dźwignica, która służy do pionowego przenoszenia ładunków. Jest to elementy chwytny, który umożliwia zaczepienie i transportowanie towaru. Wciągniki mogą być przesuwne, pracujące po nieruchomym torze, a także stacjonarne. Jego obudowa stanowi również jego konstrukcję nośną. Na rynku dostępne są różne firmy produkujące wciągniki, ale szczególnie warto zainteresować się tymi marki Kito, ponieważ mają one wiele zalet.

Rodzaje wciągników oferowanych przez markę Kito

Podstawowy podział wciągników dotyczy ich sposobu napędu. Mogą być: ręczne, elektryczne albo pneumatyczne, czyli silnikowe. W przypadku wciągników ręcznych w zespole napędowym znajdują się: przekładnie ślimakowe, przekładnie planetarne i przełożenie wielokrążka. Mogą dzielić się także na łańcuchowe i linowe, ze względu na rodzaj użytego cięgna. Rodzaj wciągnika powinno dostosować się do wykonywanych przez niego funkcji i rodzaju transportowanego towaru. Marka Kito oferuje:

  • elektryczne wciągniki stacjonarne- powszechnie stosowane w różnego rodzaju gałęziach przemysłu, sprawnie i bezproblemowo przenoszą ciężkie towary;
  • wciągniki elektryczne przejezdne– znajdują zastosowanie w wielu branżach, m in. produkcji, czy logistyce, służą do poziomego transportu;
  • ręczne urządzenia podnoszące- służą do transportu ładunków o niewielkich gabarytach;
  • wciągniki z silnikiem jednofazowym- służą do przenoszenia mniej wymagających towarów, dzięki swojej odporności na deszcz, mróz i wiatr, a także korozję sprawdzą się w pracach na zewnątrz.

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów wciągników ma kilka różnych modeli. Żeby odpowiednio dobrać je do przeznaczonej pracy, należy zwrócić uwagę na wymiary i parametry.

Czym wyróżniają się wciągniki marki Kito?

Wybór odpowiedniego rodzaju i modelu wciągnika znacząco wpływa na przebieg prac budowlanych i nie tylko. Szybki i płynny system transportowania ładunków na różne wysokości przyspieszy znacznie pracę. Wybierając wciągnik warto zwrócić się do specjalistów, np. do producenta wciągarek i przyciągarek: Alma, żeby mieć pewność, że sprzęt będzie spełniał przeznaczone funkcje. Wciągniki marki Kito charakteryzują się także uniwersalnością w zakresie montażu. Konfigurację urządzenia na odległość, ułatwia możliwość podłączenia sterownika z przewodem. Do tego wciągniki Kito są łatwe i wygodne w obsłudze, mają możliwość kierowania ręcznego, co jest dużym udogodnieniem dla fachowców. Spełniają także wszystkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz