samsung galaxy watch5

Smartwatch Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE 45mm – zalety LTE w inteligentnym zegarku

Smartwatche z zasady są traktowane jako dodatkowe akcesoria, które idą w parze zazwyczaj ze smartfonami – i to z takiego duetu na co dzień korzysta wielu z nas. Ponieważ jednak technologie stale się rozwijają, producenci dążą do tego, by inteligentny zegarek stał się także urządzeniem w pełni autonomicznym i samodzielnym, z którego będziemy mogli korzystać w wielu sytuacjach, nawet jeżeli nie mamy przy sobie telefonu. Jednym z warunków koniecznych jest tutaj łączność LTE, która popycha możliwości smartwatcha o krok dalej. Spójrzmy na to na przykładzie modelu smartwatcha Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE 45mm.

Smartwatch z LTE – czy to konieczność?

Co właściwie odróżnia smartwatcha z LTE od tego, który nie posiada tej możliwości? Cóż, wbrew pozorom zmienia to bardzo wiele – bez łączności LTE nie będziemy w stanie wysyłać wiadomości, wykonywać połączeń czy nawet pobierać aplikacji, jeśli w pobliżu nie będzie znajdował się nasz smartfon. Zegarek bez LTE nie posiada po prostu możliwości wykorzystania tych funkcji, ponieważ wymaga on połączenia Bluetooth z naszym telefonem, a jak wiadomo, generuje ono konieczność dość bliskiej odległości między jednym a drugim urządzeniem.

Czy to oznacza, że tylko smartwatch z LTE jest warty zakupu? W żadnym razie. Powinniśmy jednak mieć to na uwadze, kiedy będziemy dokonywać wyboru. Jeżeli nie wychodzimy z domu bez smartfona, nie będzie większego problemu, jeżeli natomiast na treningach ograniczamy się wyłącznie do inteligentnego zegarka na nadgarstku – musimy liczyć się z faktem, że jego możliwości będą nieco ograniczone.

Smartwatch z płatnością zbliżeniową, czyli Galaxy Watch5 Pro

Smartwatch Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE 45mm to model nie tylko z łącznością LTE. To także smartwatch z płatnością zbliżeniową, co dzieje się za sprawą systemu Wear OS. Pozwala on na swobodne instalowanie aplikacji ze sklepu Google, w tym Google Pay. Mamy zatem tutaj dodatkową zaletę, ponieważ jeżeli w trakcie biegania będziemy chcieli zatrzymać się w pobliskim sklepie i kupić sobie coś do picia, to zapłacenie za drobne zakupy nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.

Oprócz tego możemy powiedzieć, że to smartwatch z dobrą baterią – znalazła się tutaj bateria o typowej pojemności 590 mAh, co zapewnia nam wiele godzin nieprzerwanego działania. Jeżeli zatem będziemy traktować smartwatch Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE 45mm jako samodzielne urządzenie, to wytrzymałość jego baterii również będzie istotna. Smartwatch z dobrą baterią nie będzie od nas wymagał bardzo częstego szukania w popłochu ładowarki, by uzupełnić poziom energii.

Oczywiście to wszystko nie sprawia, że wspomniany model nie sprawdza się w połączeniu z innymi urządzeniami. Błyskawicznie możemy go sparować czy to ze słuchawkami bezprzewodowymi Galaxy Buds, czy to ze swoim smartfonem Galaxy – tworzenie własnego ekosystemu wybranych sprzętów może okazać się bardzo przydatne, pozwalając nam na maksymalne korzystanie z ich funkcji. Jednocześnie mamy pewność, że smartwatch Samsung Galaxy Watch5 Pro LTE 45mm pozostanie użyteczny nawet w sytuacji, gdy telefon zostawimy w domu.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz