planszowe gry

Gry edukacyjne dla dzieci. Propozycje zakupowe

Motywowanie dzieci do grania w gry edukacyjne może efektywnie wspomóc ich rozwój. Mają one bowiem na celu sprawić, by nauka nowych, z pozoru nieciekawych dla malucha rzeczy stała się znacznie ciekawsza i fascynująca. Nauka poprzez zabawę jest natomiast jedną z najskuteczniejszych form przyswajania nowych informacji i bardzo motywuje do wykonywania związanych z tym zadań. Poznaj najlepsze gry edukacyjne w artykule!

Roboty i pojazdy mechaniczne

Jeśli szukasz dla swojego dziecka ciekawych gier edukacyjnych, masz do wyboru wiele propozycji. Dzięki temu z łatwością znajdziesz coś dla każdego malucha. Dla młodych fanów technologii doskonałym pomysłem będą np. zestawy naukowe do budowy robotów, robotycznych zwierząt, łodzi czy pojazdów. Modele skonstruowane są w taki sposób, by mogły się poruszać, mają wiele trybów zabawy i różne funkcje.

Ponadto niektóre z dostępnych robotów można programować za pomocą dedykowanej aplikacji, nagrywać na nie wiadomości głosowe i tworzyć sekwencje poleceń, które mają one wykonywać. Gry edukacyjne tego typu to świetny sposób na zarażenia malucha pasją do inżynierii czy mechaniki, a jednocześnie ćwiczenie sprawności manualnej podczas składania ze sobą wielu elementów.

Zestawy do eksperymentów i doświadczeń naukowych

Wśród gier edukacyjnych znajdzie się też coś dla młodych naukowców i badaczy. Zestawy przeznaczone do eksperymentów zafascynują maluchy wieloma dziedzinami nauki, takimi jak biologia, fizyka czy chemia i pomogą im nauczyć się ich podstaw poprzez zabawę. Zestawy doświadczalne to m.in.:

  • FUN air – czy można napełnić balon jednym dmuchnięciem?,
  • Zrób to sam – kolejka górska z puszki,
  • Sportowe piłeczki,
  • Fluorescencyjne kryształy,
  • Zrób to sam – nauka o dynamice,
  • 110 eksperymentów.

Zestawy do sztuczek magicznych

W ofercie najlepszych sklepów z zabawkami, takich jak Kraina Misia Krzysia, dostępne są także zestawy do przeprowadzania rozmaitych magicznych sztuczek. Dzięki nim Twoje dziecko może nauczyć się wielu ciekawych trików i poznać zasady, które za nimi stoją. Pamiętaj jednak, że każda gra edukacyjna powinna być dostosowana do wieku i zainteresowań malucha. Nieodpowiednio dobrana mogłaby okazać się zbyt trudna lub zbyt łatwa, przez co dziecko szybko straciłoby nią zainteresowanie i nie przyniosłaby ona oczekiwanego efektu pod kątem rozwoju.

Dodaj komentarz