nakretka w butelce

Jak działa bezpieczna nakrętka w butelkach?

Bezpieczna nakrętka w butelkach to coraz częściej stosowane rozwiązanie do zamykania opakowań – szczególnie medycznych, chemicznych i spożywczych. Tego typu butelki powinny posiadać takie zabezpieczenie, którego samodzielnie nie otworzą np. dzieci. Zapewnia to swobodny dostęp do zawartości wtedy, gdy jest taka potrzeba. Jak działają bezpieczne nakrętki w butelkach?

Bezpieczna nakrętka w butelkach – jak działa?

Nakrętka pozwala wielokrotnie otwierać i zamykać butelkę. Korek zapewnia szczelność, jest łatwy w użytkowaniu i bezpieczny. Wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem. Dodatkowo butelki z bezpieczną nakrętką korzystają z wielu różnych rozwiązań technologicznych, np. wkładów uszczelniających poliuretanowych, poliamidowo-aluminiowych czy aluminiowych. Dzięki temu otwarcie butelki jest bardziej skomplikowane. Bezpieczne nakrętki typu push down&turn działają na zasadzie mocnego docisku i przekręcenia, aby otworzyć pojemnik. Wtedy można nakrętkę swobodnie zdjąć i uzyskać dostęp do zawartości butelki. Dostępne są bezpieczne produkty wyposażone w zawory, dozowniki, wkładki uszczelniające czy aplikatory. Dzięki temu otwarcie opakowania jest jeszcze trudniejsze, a zawartość jest zabezpieczona np. przed wyciekiem.

Bezpieczne nakrętki – w jakich butelkach się je stosuje?

Bezpieczne nakrętki stosowane są we wszystkich opakowaniach, których zawartość może być niebezpieczna. Wykorzystuje się je m.in. w pudełkach na leki, butelkach szklanych na syropy, pojemnikach HDPE, na kosmetyki, opakowaniach z substancjami żrącymi, zawierających środki ochrony roślin, środki czyszczące czy pojemnikach zawierających rozpuszczalniki. Tego typu zabezpieczenia oferuje m.in. producent opakowań z tworzyw sztucznych Onplast, który dba o zadowolenie swoich Klientów.

Bezpieczne nakrętki do butelek – z czego są wykonywane?

Bezpieczne nakrętki do butelek powstają z tworzyw sztucznych HDPE i PP. Dbając o jakość tych produktów, producenci na bieżąco udoskonalają proces ich wytwarzania. Specjaliści przestrzegają najwyższych standardów bezpieczeństwa. Warto wybierać opakowania od renomowanych producentów, którzy dają pewność, że otrzyma się w pełni atestowane, bezpieczne i szczelne artykuły, które nie otworzą się same.

Dodaj komentarz