zylaki nog

EVLT – na czym polega?

Skrót EVLT odnosi się do laserowej metody usuwania, leczenia żylaków. Jest ona coraz bardziej popularna z uwagi na łatwość realizacji, małą ilość przeciwskazań oraz szybkie rezultaty. Obecnie mało kto decyduje się na tradycyjną operację – dochodzenie do zdrowia trwa zbyt długo.

Żylaki nóg – leczenie metodą EVLT

Żylaki bardzo często dotyczą kończyn dolnych. W pozbyciu się tej dolegliwości może pomóc nowoczesna metoda EVLT w Katowicach. Stosowana jest ogólnie w chirurgii naczyń jako mało inwazyjna i dużo doskonalsza niż tradycyjne zabiegi chirurgiczne. Na skorzystanie z metody decydują się osoby w różnym wieku.

Metody wykorzystujące laser są bardziej komfortowe, higieniczne i zapewniają szybszy powrót do formy. Laserowe usuwanie żylaków w Katowicach może być wykonane przy mniej lub bardziej zaawansowanej postaci dolegliwości. Efekty zabiegu są bardziej estetyczne niż w przypadku poddania się zwykłej operacji.

Operacja żylaków nóg laserem EVLT

Żylaki mogą oszpecić nawet najbardziej zgrabne nogi, do tego rzutują negatywnie na ogólnym zdrowiu organizmu. Dostępne w profesjonalnych klinikach laserowe usuwanie żylaków pozwoli raz na zawsze pozbyć się problemu. Przed zabiegiem osoba przechodzi szereg badań, między innymi USG.

Laserowa operacja żylaków EVLT może odbyć się w dogodnym dla pacjenta terminie. Nie musi on wcześniej ani później leżeć w szpitalu, nie trzeba też obawiać się powikłań po narkozie – bo jej nie ma. Stosowane jest jedynie znieczulenie miejscowe. Osoba po operacji musi jedynie trochę na siebie uważać.

Usuwanie żylaków – tylko w ten sposób!

Wybór metody leczenia żylaków nie musi być trudny. Warto zdecydować się na mniej inwazyjną i bezpieczniejszą metodę EVLT. Przynosi dobre skutki niezależnie od przyczyn powstawania żylaków (może to być np. zakrzepica lub konsekwencja ciągłego stania podczas pracy).

Podsumowując, wiele placówek medycznych oferuje obecnie leczenie żylaków za pomocą laserowej metody EVLT. Jest dużo bezpieczniejsza i nie wymaga znieczulenia ogólnego jak zabieg operacyjny.

Dodaj komentarz