folia stretch

Folia stretch -w jakich branżach ma zastosowanie?

Folia stretch służy do owijania różnego rodzaju przedmiotów. Jest szczelna, trwała i rozciągliwa, a także odporna na uszkodzenia. Dlatego świetnie sprawdza się zarówno w codziennych, domowych zastosowaniach, jak i w działalności różnych przedsiębiorstw. W jakich branżach ma ona zastosowanie? Podpowiadamy.

Jakie właściwości ma folia stretch?

Folia stretch występuje w różnych kolorach. Jedną z najczęściej kupowanych jest ta uniwersalna, przezroczysta. Nie zakrywa przedmiotu, więc świetnie sprawdza się do pakowania różnego rodzaju rzeczy do których chcemy mieć łatwy dostęp. Te w jednolitej barwie, na przykład czarnej lub całkowicie białej, sprawdzają się idealnie do przygotowywania przesyłek do transportu.

Warto wiedzieć, że ma ona podobne właściwości jak folia spożywcza. Może być więc użyta na przykład do tego, aby zapakować dużą ilość mięsa do zamrażarki. Jest trwała, odporna na niskie temperatury, więc będzie równie idealna do tego celu.

W jakich branżach sprawdza się folia stretch?

Folia stretch znajduje szerokie zastosowanie zwłaszcza w branży handlowej. Firmy, które zajmują się sprzedażą wysyłkową bardzo często z niej korzystają w celu pakowania przedmiotów do wysyłki. Ważną cechą folii jest to, że jest ona niezwykle wytrzymała, więc świetnie sprawdza się zarówno przy małych pakunkach, jak i nawet dużych paletach towarów.

Firmy usługowe, które zajmują się renowacją pomieszczeń często wykorzystują folię stretch do zabezpieczania sprzętu elektronicznego i mebli. Jest to znacznie bardziej efektywny sposób od klasycznych papierowych gazet. Folia nie przepuszcza wilgoci i doskonale chroni przed zanieczyszczeniami, brudem i kurzem.

W branży rolniczej folia stretch używana jest do opakowywania zielonki zbieranej z pól. W ten sposób powstaje pasza dla zwierząt w tak zwanych balotach. Przechowywana jest ona w szczelnym opakowaniu, bez dostępu do wilgoci. Dzięki czemu dłużej zachowuje świeżość. Folię stretch wykorzystuje się także do zabezpieczania plonów, a także krzewów i drzew.

Dodaj komentarz