Mozaika w łazience

Harmonijne barwy i subtelna mozaika – sposób na designerską łazienkę!

Spójność i głębia subtelnie dopełniających się barw. Harmonijne kontrasty i ciekawy koncept. Klasyka szarości z nutą ekstrawagancji. Słowem: designerska łazienka od podłogi aż po sufit! Czarująca i praktyczna – tak jak kolekcja płytek Majolica marki Engers. Dzięki nim współczesne wnętrza zyskują elegancki i ponadczasowy charakter.

W dziedzinie aranżacji wnętrz szarość jest tym, czym w modzie czerń. Jej popularność nie mija, czego dowodem są trendsetterskie kolekcje marki Engers, takie jak Majolica. W linii tej znajdziemy płytki oraz dekory o wymiarach 30×60 i 33×100 cm. Stworzone z myślą o nowoczesnych, designerskich wnętrzach.

Harmonia szarości

Majolica Engers to wybór między kolorem bieli, magnolii, srebrnej szarości i arktycznej zieleni oraz mozaikowym, geometrycznym dekorem, który umiejętnie łączy wymienione jakości. Jest to także możliwość dowolnego zestawienia       wymienionych wcześniej formatów, co daje zarówno aranżacyjną swobodę, jak i gwarancję estetycznej spójności.

O charakterze wnętrza zadecyduje określenie barwy dominującej w danym projekcie. Jaśniejsze płytki podłogowe i ścienne dodadzą mu przestrzeni, ciemniejsze – głębi. Dekor natomiast pozwoli podkreślić wybrany kolor oraz wydobyć niuanse pomysłu.

Geometryczna mozaika

Historia mozaiki zna przeróżne realizacje – inspirowane barwami orientu, ciepłem południa lub surowością północy. Geometryczny charakter dekorów Engers Majolica lokuje je w nurcie chłodnego minimalizmu, który ciekawie koresponduje z różnymi trendami współczesnego designu.

Zdobione swobodnym układem małych prostokątów dekory Majolica, niezależnie od rozmiaru pokrywanej przez nie powierzchni, niosą harmonię i symetrię. Pasują zarówno do dużych płaszczyzn ścian, jak i do mniejszych obszarów takich jak wnęki prysznicowe czy zabudowa wanien.

Przenikanie oraz kontrasty

Jedną z wielu zalet płytek Engers jest możliwość zróżnicowanych powiązań kolorystycznych w obrębie tej samej palety. Projektanci kolekcji zadbali o harmonię zastosowanych w niej kolorów, dzięki czemu można je swobodnie łączyć. Szczególnym powodzeniem cieszy się zestawienie magnolii z arktyczną zielenią oraz srebrnoszarej mozaiki i uniwersalnej bieli.

Ciekawym pomysłem są również duety monochromatyczne – te same tonacje na podłodze, ścianach i w dekorach. W tym wypadku różnice będą subtelne, co nie zmienia faktu, że to one zaważą na końcowym efekcie. Ten zaś, niezależnie od wyboru, obdarzy wnętrze nowoczesnej łazienki designerskim urokiem.

Przy rozwiązaniach jednobarwnych warto postawić na akcesoria w dodatkowym kolorze. Srebro lub złoto podkreślą naturalny blask i glamour aranżacji a fuksja i limonka z powodzeniem rozweselą nawet najchłodniejsze wnętrze.

Trendsetterskie i ponadczasowe

Design płytek Engers, inspirowany unikalnym połączeniem metalu, drewna i betonu architektonicznego sprawia, że szare wnętrza nabierają ponadczasowego, oryginalnego charakteru. Fakt ten doceniają nie tylko osoby projektujące wnętrza mieszkalne, ale również inwestorzy i właściciele obiektów takich jak hotele, biura i gabinety spa.

Umiejętnie zaprojektowana łazienka ucieszy zarówno estetów, jak i pragmatyków. Nic równie pięknego i praktycznego jak łatwe w pielęgnacji płytki! Dzięki nim realizacja pomysłu na stylowe WC lub nowoczesny salon kąpielowy przebiegnie sprawnie i pomyślnie.

Dodaj komentarz