kable na drogach

Jak osłania się kable na drogach?

Kable znajdują się wszędzie. Nie tylko w naszych domach, ale również i pod nawierzchnią drogową. Montując je, trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu, tak aby w przyszłości poruszające się po drodze samochody czy piesi nie byli narażeni na wypadki. Warto więc już na samym początku planowania inwestycji drogowych, przemyśleć sposób wykonania zabezpieczeń kabli.

Tunele

Jednym z pomysłów na zabezpieczenie kabli są tunele. Stosowane zazwyczaj na różnych koncertach, festynach, czy imprezach masowych są odporne na wszelkie uszkodzenia. To właśnie one gwarantują bezpieczeństwo ludzi oraz dają pewność, że kable utrzymają się nieruchomo w jednym miejscu. Tunele pozwalają organizować imprezy zbiorowe, chroniąc uczestników przed porażeniem prądem elektrycznym.

Specjalistyczne najazdy kablowe

Innym popularnym sposobem jest montaż specjalistycznych najazdów kablowych. Najazdy kablowe są wykorzystywane w miejscach, gdzie może dojść do przypadkowego zniszczenia lub uszkodzenia przewodów przez ludzi. Do takich miejsc należą warsztat samochodowy, hala produkcyjna, plac budowy, ulica i chodnik. Inwestor, planując budowę dróg, powinien koniecznie pomyśleć o takich zabezpieczeniach już na samym początku projektu, aby nie ryzykować zdrowia i życia ludzi.

Rampy kablowe

Rampy kablowe to genialny produkt do zabezpieczenia przed zniszczeniem nawierzchni dróg i placów. Taką metodę ochrony stosuje się głównie przy instalowaniu większej ilości kabli, ponieważ rampy są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo nie może zabraknąć progów kablowych, które przydają się w miejscach, gdzie występuje spory ruch samochodowy.

Osłony kablowe

Najprostszym rodzajem ochrony są osłony kablowe. Nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego Porządek w kablach, wyjaśnia dlaczego: W miejscach, gdzie spodziewamy się natężenia ruchu pieszych, czy samochodów i pozostałych pojazdów drogowych osłony kablowe zdają 100% skuteczności. Ich montaż jest niezwykle prosty, a efekt doskonały.

Istnieje kilka sposobów zabezpieczania kabli przed zniszczeniem lub uszkodzeniem. Wybierając jeden z nich, musisz dokładnie ocenić miejsce, w którym będą się one znajdować. Ochrona kabli powinna być wykonana taką metodą, aby wszyscy użytkownicy czuli się bezpiecznie.

Dodaj komentarz