Jakie metody płatności oferują sklepy internetowe?

Podobnie jak w sklepach stacjonarnych, również sklepy internetowe wymagają określenia metod płatności za sprzedawane towary czy usługi. W czasach, gdy zakupy internetowe są coraz popularniejsze, a z tej formy nabywania towarów i usług korzysta już ponad 77% Polaków, warto zorientować się w dostępnych metodach płatności. Jak płacić w internecie? Czy zawsze trzeba używać karty? Niekoniecznie! W tym poradniku dowiesz się, jakie metody płatności w internecie są obsługiwane w większości sklepów internetowych oraz jak sprawić, by każdy zakup mógł być zrealizowany szybko, komfortowo i bezpiecznie.

Metody płatności w sklepie internetowym

Na większości portali sprzedażowych spotkasz się z przelewami. Najbardziej popularna forma finalizowania transakcji jest też jedną z najbezpieczniejszych. Pierwszy krok, jaki należy wykonać w celu zapłaty przelewem, to zalogowanie się do swojego konta bankowego za pomocą witryny lub aplikacji banku. Tam bez problemu potwierdzisz wykonanie transakcji. Jeśli posiadasz aplikację mobilną na swoim smartfonie, możesz też potwierdzić płatność z jej pomocą.

Jeśli zamiast przelewu wygodniej zapłacić Ci kartą płatniczą, wiele stron oferuje finalizację transakcji przy pomocy specjalnego formularza dostępnego w zakładce płatności. W formularzu należy podać numer karty, datę jej ważności oraz kod CVV/CVC. Kod ów nie tylko potwierdza Twoją własność karty, ale też chroni przed oszustwem i kradzieżą danych. Stosowanie tej metody płatności to komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli jesteś stałym klientem jakiegoś sklepu: zapamiętanie danych z karty w witrynie ułatwi Ci płacenie za zakupy w przyszłości. Pamiętaj jednak, aby korzystać z tej opcji płatności wyłącznie w zaufanych sklepach!

Coraz popularniejszą metodą płatności jest realizowana za pomocą telefonu komórkowego płatność BLIK. Polski sposób finalizowania transakcji to międzybankowy system szybkich przelewów, dzięki któremu odbiorca otrzymuje wpłatę na swoje konto w ciągu kilku minut! Jest to wygodny sposób płatności w sklepie internetowym wtedy, gdy zależy Ci na czasie. Zrealizujesz go z pomocą aplikacji bankowej na swoim telefonie. Należy posiadać konto bankowe z dostępną opcją płatności BLIK oraz numer telefonu dopasowany do konta. Z pomocą 6-cyfrowego kodu, który wpiszesz na stronie sklepu internetowego lub systemu płatności, możesz szybko zapłacić za swoje zakupy!

Systemy płatności w e-commerce

Poza metodami zapłaty opisanymi powyżej warto poznać również systemy ułatwiające płatności w sklepie internetowym. Pierwszy z nich to system DotPay. Z jego pomocą zrealizujesz zakup za pomocą kart Visa, Visa Electron, Master Card czy Maestro. Dodatkowo platforma oferuje płatności za pomocą e-przelewów. Kolejnym popularnym systemem jest platforma Przelewy24. Jeśli posiadasz kilka kont w różnych bankach, serwis oferuje możliwość dokonania płatności z ponad 32 banków. Dzięki temu możesz wybrać, z którego konta chcesz zrealizować zakup.

Dodaj komentarz