Lexus LX

Lexus LX po drobnych zmianach

Amerykański oddział Lexusa wprowadza drobne zmiany w SUV-ie LX 570. W odsłonie na rok modelowy 2021 samochód otrzymał nowe wyposażenie i ponownie jest dostępny w bardzo limitowanej wersji. A pod jego maską pozostała potężna V-ósemka.

Amazon Alexa i nowy wygląd

Od teraz Lexus LX współpracuje z asystentem głosowym Amazon Alexa. W ofercie znalazł się też nowy, zielony lakier Nori Green Pearl, a wnętrze może być wykończone w jasnobrązowym kolorze Glazed Caramel. Japońska marka wprowadziła również zmiany w popularnym pakiecie Sport Package zarezerwowanym dla odmian z trzema rzędami siedzeń. W takiej wersji potężny SUV otrzymuje nowe, 21-calowe felgi z kutego aluminium, zmodyfikowany przód o bardziej sportowym charakterze czy lusterka w kolorze nadwozia z chromowanymi akcentami. W środku auto charakteryzują czarna podsufitka i skórzana tapicerka w jednym z trzech wariantów kolorystycznych.

Lexus LX Inspiration Series

Do amerykańskiej oferty Lexusa powraca również LX w bardzo limitowanej wersji Inspiration Series. Samochód jest dostępny z czarnym lakierem Black Onyx lub białym Eminent White Pearl. Specjalną odmianę wyróżniają liczne akcenty w czarnym kolorze – czarna atrapa chłodnicy, przydymione klosze reflektorów i wstawki z czarnego chromu. We wnętrzu auto otrzymuje czarną podsufitkę i skórzaną tapicerkę o takiej samej barwie z dodatkowymi wstawkami z czerwonej skóry. Ponadto w wyposażeniu znajdują się specjalne dywaniki i mata w bagażniku oraz pokrowiec na kluczyki. Lexus LX Inspiration Series też jest dostępny wyłącznie w wersji z trzema rzędami siedzeń. Na rynek trafi jedynie 500 egzemplarzy specjalnego auta.

V-ósemka w standardzie

Lexusa LX 570 napędza 5,7-litrowa V-ósemka o mocy ponad 380 KM i maksymalnym momencie obrotowym dochodzącym do prawie 550 Nm. Silnik połączono z 8-biegowym automatem, który przekazuje siłę napędową na wszystkie koła. Pośredniczy w tym centralny mechanizm różnicowy typu Torsen z elektroniczną blokadą. Standardem we wszystkich egzemplarzach jest też pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System +, a także układy monitorowania martwego pola i powiadamiania o ruchu poprzecznym z tyłu auta. Ponadto największy SUV Lexusa otrzymuje pakiet kamer zapewniających widok 360 stopni i ukazujących przeszkody w terenie oraz asystenta parkowania.

LX należy do linii flagowych modeli Lexusa, więc auto dysponuje bardzo bogatym wyposażeniem. Na liście znajdziemy 19-głośnikowy zestaw audio Mark Levinson czy system multimedialny dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń z dwoma 11,6-calowymi wyświetlaczami.

Dodaj komentarz