nitownice

Nitownice do nitonakrętek – jak działają?

Nitownice do nitonakrętek to pneumatyczne, ręczne lub akumulatorowe narzędzia, które są obecnie praktycznie niezbędne podczas różnego rodzaju prac budowlanych. Są bardzo proste w obsłudze i nie wymagają użycia siły fizycznej. W jaki sposób funkcjonują? Wyjaśniamy.

Czym są nitownice do nitonakrętek?

Nitownice do nitonakrętek to narzędzia, które pozwalają w prosty i wygodny sposób łączyć ze sobą co najmniej dwa płaskie elementy. Zazwyczaj są to konstrukcje dachowe wykonane ze stali lub aluminium. Łączy się je za pomocą nitonakrętek. Takie połączenia są niezwykle wytrzymałe i odporne zarówno na warunki pogodowe, jak i na uszkodzenia mechaniczne.

Nitownice używane do nitonakrętek pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu jaki potrzebny jest na montaż oraz weryfikację stworzonego połączenia. Do pewnego stopnia umożliwiają także automatyzację. Wpływa na to łatwość ich obsługi, więc często takie urządzenia stosuje się nie tylko na budowach, ale również w wielu branżach przemysłowych.

Jak działają nitownice do nitonakrętek?

Zanim przystąpimy do montażu za pomocą nitownicy, należy wkręcić do materiału nagwintowany trzpień, a następnie osadzić w nim nitonakrętkę. Można teraz przystąpić do ostatniego etapu łączenia. Odbywa się to poprzez dociśnięcie nitownicą umieszczonego tam elementu. W przypadku montażu na zewnątrz warto stosować nakrętki nierdzewne. Praca jest zakończona w momencie w którym dojdzie do usunięcia trzpienia, a nitonakrętka zostanie prawidłowo wkręcona do utworzonego otworu.

Nitownica to bardzo wygodne w użytku narzędzie, które pozwala przyspieszyć proces montażu elementu. Osoba, które obsługuje model akumulatorowy nie musi używać dużej siły. Wystarczy szybkie wciśnięcie znajdującego się tam przycisku. Wygodną opcją jest także wymienna bateria, która pozwala kontynuować pracę bez niepotrzebnych przestojów.

Na rynku znajdziemy różne nitownic do nitonakrętek. Do sporadycznej pracy w domu lub w ogrodzie w zupełności wystarczy tani model ręczny. Natomiast do profesjonalnych zastosowań zaleca się używać tej pneumatycznej lub modelu na baterię albo akumulator.

Dodaj komentarz