instalacja lpg

Optima LPG – o czym mowa w praktyce?

Podobnie jak cała branża motoryzacyjna, również instalacje LPG muszą się stale rozwijać tak, by pasować do obowiązujących regulacji, czy też czasów, w których liczy się jak największe ograniczenie zużycia paliwa. W ten sposó powstał system Optima LPG. Kto zajmuje się jego produkcją i czym on dokładnie jest?

Kto oferuje system Optima LPG?

Przeglądając internet można szybko zauważyć ze system Optima LPG to polskie rozwiązanie w zakresie instalacji LPG. Zostało ono opracowane przez polską firmę Alex LPG i jest nowoczesnym sterownikiem stosowanych w instalacjach LPG przeznaczonych do samochodów z pośrednim wtryskiem benzyny.

Aby kupić system Optima LPG najlepszym sprzedawcą będzie sam producent instalacji LPG, taki jak Alex LPG. Na jego stronie można bardzo szybko dobrać odpowiedni sterownik z linii Optima LPG do swojego samochodu, a także pozostałą część instalacji do swojego samochodu. Oprócz tego firma ta posiada swoją sieć rekomendowanych warsztatów, w których można skutecznie zamontować taką instalację.

Czym dokładnie jest system Optima LPG?

Optima LPG to nowoczesne rozwiązanie na rynku sterowników przeznaczonych do instalacji LPG. Jest to jeden z pierwszych polskich sterowników, który został dostosowany do jednostek spełniających normy Euro 6, dzięki czemu może być montowany nawet w nowych autach prosto z salonu, które są czasem wyposażane w silniki z wtryskiem wielopunktowym. Najczęściej są to auta miejskie i kompaktowe od budżetowych producentów takich jak Dacia, czy też Kia oraz Hyundai. Montaż instalacji oferują również inni producenci aut osobowych.

Istnieją trzy rodzaje sterowników z linii Optima LPG. Najmniejszym jest sterownik Optima Pico, który został stworzony z myślą o najprostszych silnikach 3- oraz 4-cylindrowych. Do większych i mocniejszych silników stworzono sterownik Optima Nano. Największy i najlepszy jest z kolei sterownik Optima Expert, który pasuje nie tylko do silników mających cztery cylindry, ale też do jednostek 6- oraz 8-cylindrowych, dzięki czemu można go użyć nawet w największych samochodach osobowych.

Dodaj komentarz