dach

Papa samoprzylepna – co warto o niej wiedzieć?

Papa samoprzylepna jest produktem wykorzystywanym w wielu różnych dziedzinach branży budowlanej. Oto wiedza o tym materiale w pigułce!

Papa samoprzylepna od podstaw – z czego jest ona produkowana?

Papy bez wątpienia są dość ciekawymi produktami, choć ich wygląd oraz nazwa zdecydowanie nie brzmią zachęcająco. Okazuje się jednak, iż ich przydatność w kontekście budowy domów czy innych budynków jest wręcz nieoceniona. Zacznijmy jednak na początku tego tekstu mówić nie o plusach takiego produktu, jak papa samoprzylepna, a o tym, jak właściwie jest ona skonstruowana. Oczywiście absolutną podstawą jest tutaj specjalna masa, wykonana najczęściej z asfaltu, rzadziej zaś ze smoły. Sama masa to jednak nie wszystko – coś musi ją trzymać w ryzach. Za to odpowiada specjalna osnowa, wykonywana obecnie z włókna szklanego czy poliestru. Istnieje również opcja wykonania tekturowej osłony, lecz ze względu na swoją słabą trwałość ten wariant powoli wymiera na rynku. Oczywiście papa samoprzylepna posiada jeszcze jedną warstwę, która pozwala na łatwe mocowanie jej do powierzchni.

Papa samoprzylepna – mnogość atutów oraz zastosowań

Wspomnieliśmy już o charakterystyce papy, która pozwala na łatwy jej montaż. W porównaniu na przykład do takiego rodzaju papy, jak papa termozgrzewalna, nie musimy używać żadnych specjalnych narzędzi. Nie jest to jednak jedyna zaleta tego produktu. Bez wątpienia nie można bowiem zapominać o tym, iż po pierwsze jest to materiał dość tani, a po drugie świetny pod kątem izolacji wilgoci i wody. Papa tego typu jest również dobrą barierą fizyczną, co sprawia, iż sprawdza się ona również jako izolacja tarasów czy nawet fundamentów.

Gdzie kupić papę samoprzylepną – w markecie czy w Internecie?

Tutaj sytuacja jest prosta – jeżeli nie potrzebujesz ogromnych ilości papy, możesz udać się bezpośrednio do marketu budowlanego. W przypadku większych zamówień jednak, zaleca się kontakt ze sklepem internetowym, gdzie łatwiej zaplanować jest wysyłkę oraz odbiór.

Dodaj komentarz