slusarz

Pogotowie Zamkowe – wybierz dobrego ślusarza

Większość ludzi myśli, że ślusarz zajmuje się tylko i wyłącznie wymianą zamków. Choć ślusarze rzeczywiście zamki, to nawet nie ułamek ich zakresu pracy. 

Ślusarze robią coś więcej niż tylko wyrywanie zamków. Muszą rozwijać się latami, aby doskonalić swoje rzemiosło. To długotrwałe szkolenie wynika z faktu, że ślusarstwo obejmuje o wiele więcej niż wybieranie zamków.

Oto kilka innych scenariuszy, które mogą wymagać pomocy ślusarza.

Gdy zgubisz klucze

Ta sytuacja jest najczęstszym powodem, dla którego większość ludzi wzywa ślusarza. Wszyscy się tego boją, ale zdarza się to większości z nas. Niektórzy ludzie tracą swoje klucze, nie mając dostępu do kluczy zapasowych.

Gdy zgubisz klucze do samochodu, możesz zadowolić się wezwaniem autoryzowanego serwisu samochodowego. To nie jest zły pomysł, ale jest o wiele droższy niż usługa ślusarza. Reakcja i czas realizacji ASO jest bardzo są znacznie dłuższe niż w przypadku lokalnego ślusarza, dzięki czemu awaryjne otwieranie samochodu zrealizowane zostanie znacznie szybciej.

Kiedy uszkodzisz lub złamiesz klucz

Może się zdarzyć, że w wyniku zdarzeń losowych zniszczysz swój klucz. Czasami też klucz może się złamać wewnątrz zamka – wtedy próba wyciągnięcia go samodzielnie może być bardzo trudna. Najlepiej jest zlecić to ślusarzowi, aby nie doprowadzić do uszkodzenia mechanizmów wkładki zamka.

Gdy masz uszkodzony zamek

Nie zawsze zgubienie czy uszkodzenie klucza może być powodem naszych problemów. Zamki również mają swoją żywotność – wpływ warunków atmosferycznych, próba włamania, czy użycie nieprawidłowego klucza może doprowadzić do uszkodzenia mechanizmu zamka. Niezależnie od tego, co się stało, będziesz potrzebował dobrego ślusarza, aby naprawić swój uszkodzony zamek.  Uszkodzony zamek może mieć wpływ na Twoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo Twoich rzeczy materialnych. 

Kiedy potrzebujesz kluczy zapasowych

Wiele osób gubi również swoje klucze zapasowe. W takim przypadku możesz potrzebować nowego zestawu kluczy zapasowych. Ślusarz może dorobić zestaw kluczy zapasowych. Pamiętaj, aby nowy zestaw kluczy przechowywać bezpiecznie, w odpowiednim miejscu. Dzięki temu nie będziesz musiał ponownie zdobywać kolejnego kompletu. Jeśli nie masz zapasowych kluczy, zadbaj o zdobycie takie zestawu

Dodaj komentarz