pogrzeb

Pogrzeb z urną – czym różni się od pogrzebu z trumną?

Pogrzeb z urną to dla wielu tajemniczy temat. Czym jednak różni się on od klasycznego pogrzebu z trumną?

Pogrzeb z urną – o tym powinieneś wiedzieć

Ceremonia pogrzebowa to naprawdę trudny czas dla najbliższych, którzy muszą ostatni raz pożegnać zmarłą osobę. Bardzo ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie ceremonii – nie tylko ze względu na chęć zapewnienia zmarłemu godnej ostatniej podróży, ale również pod kątem dochowania jego ostatniej woli. Wiele osób bowiem jasno określa sposób, w jakim chce być pochowana. Choć wielu wybiera klasyczną trumnę, nie można zapomnieć o nie tak małej grupie osób, która zresztą się powiększa, która zdecydowanie bardziej woli mieć pogrzeb z urną na Mokotowie. Niezależnie od podjętego wyboru, powinniśmy go oczywiście uszanować.

Jak jednak wygląda typowy pogrzeb z urną i co warto jest o nim wiedzieć? Przede wszystkim warto pamiętać, że ciało musi zostać do procesu kremacji odpowiednio przygotowane, lecz tym oczywiście zajmie się odpowiedni dom pogrzebowy. My zaś musimy po prostu dopilnować wszelkich formalności prawnych. Następnie będziemy mieli chwilę w sali pożegnań, by ostatni raz spotkać się nad ciałem, które potem jest zabierane do pieca kremacyjnego. Tam w temperaturze nawet 1200 stopni Celsjusza ciało zmienia się z proch, a urna jest następnie składana w grobie lub w kolumbarium.

Czy różni się pogrzeb z urną od klasycznego pogrzebu?

Wiemy już, jak wygląda pogrzeb z kremacją na Mokotowie. Czym jednak różni się on od klasycznego pogrzebu z trumną? W pierwszej kolejności jest to wybór o wiele tańszy. Sam zakup klasycznej trumny może przewyższyć koszt całej kremacji i pogrzebu z urną, nie licząc oczywiście wykupu miejsca na cmentarzu oraz nagrobku. Oczywiście jednak pogrzeb w trumnie jest o wiele częściej wybierany ze względu na przekonania religijne czy tradycyjne. Pod tym kątem nie można więc po prostu stwierdzić, która opcja będzie lepsza. Wszystko bowiem zależy od ostatecznej woli zmarłego, którą powinniśmy ze względu na szacunek po prostu uszanować.

Dodaj komentarz