rekawice ochronne

Rękawice ochronne BHP – kiedy warto na nie postawić?

Odpowiednia odzież ochronna i robocza bywa wymagana przez pracodawcę i stanowi znaczne ułatwienie dla pracowników. W wielu zakładach pracy niezbędne jest zakładanie elementów ubioru takich jak czapki, wzmocnione buty czy rękawice. Taki strój powinien być jak najwygodniejszy, ale również trwały i bezpieczny.

Odzież robocza najwyższej jakości

Jeśli wymagane są rękawice ochronne bhp, należy zadbać o to, by były jak najwyższej jakości. Najprawdopodobniej będą ciągle albo przynajmniej często używane. Wykonane z nietrwałych tkanin, słabej jakości tworzywa, pozbawione dodatkowych warstw będą szybko zużywały się i psuły. Te wysokiej jakości przetrwają dużo dłużej.

Typowe rękawice robocze mogą przydać się na niemal każdym stanowisku pracy. Są jednak zawody, które wiążą się ze szczególnym ryzykiem uszkodzenia lub zanieczyszczenia dłoni. W takim przypadku rękawice robocze muszą być nie tylko bardzo dobre, ale też wyposażone w elementy ochronne.

Hurtownia bhp – co poza rękawicami?

Jeśli w zakładzie pracy konieczna jest ochrona przed warunkami zewnętrznymi lub np. chemią, hurtownia odzieży roboczej może zaoferować nie tylko rękawice. Istnieje bardzo duży wybór różnych ubrań o mniej lub bardziej zaawansowanych możliwościach ochronnych. Pochodzą one od polskich lub zagranicznych producentów.

Profesjonalna odzież bhp składa się z całego kompletu, żeby ciało pracownika było dobrze chronione. Ważnym elementem jest obuwie, ale liczą się także rękawice i kask. Im trudniejsze warunki pracy, tym bardziej istotne jest zastosowanie odzieży wyposażonej w elementy ochronne.

Odzież i akcesoria bhp

W hurtowni można nabyć bardzo dużo ubrań roboczych oraz przydatnych akcesoriów. Dostępna jest nawet odzież przeciwdeszczowa, idealna dla osób, które dużo pracują na deszczu. Dzięki wodoodpornej odzieży nie trzeba obawiać się zniszczeń wywołanych opadami i można uniknąć choroby.

Podsumowując, rękawice ochronne mogą być jednym z ważnych akcesoriów w pracy wielu osób. Są konieczne w zakładach pracy wykonujących czynności mocno obciążające dłonie.

Dodaj komentarz