specjalne serwisy dla tirow

Serwis TIR – kiedy warto go odwiedzić?

Samochody ciężarowe są głównie wykorzystywane w transporcie drogowym. Przewożą głównie różne towary, zarówno artykuły spożywcze, jak i AGD, RTV czy części do produkcji. Przejeżdżają głównie po kilkaset kilometrów. Zdarza się jednak, że samochody ciężarowe się psują. Czy tylko w takich sytuacjach powinniśmy udać się z TIRem do serwisu?

Jakie są najczęstsze usterki samochodów ciężarowych?

Samochody są urządzeniami mechanicznymi, które nawet nowe mogą się zepsuć. Najczęściej dzieje się to w sytuacji najmniej oczekiwanej. Samochody ciężarowe to specyficzna grupa pojazdów, która głównie przejeżdżą po kilkaset kilometrów. Ważne jest, by TIR wyjeżdżając w trasę był sprawny technicznie. Dlatego warto przed wyjazdem w trasę odwiedzić serwis TIR w Szczekocinach, żeby upewnić się, że nic się nie dzieje z autem, by zapewnić bezpieczeństwo kierowcy i innym uczestnikom ruchu drogowego. Mimo tego na trasie mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje, w których pojazd ulegnie awarii. Do powszechnie występujących usterek należą usterki układu hamulcowego, elektroniki, awaria silnika czy uszkodzenie opony. Usterki są zagrożeniem dla bezpieczeństwa, a także mogą prowadzić do opóźnień w dostawie ładunków i powodować przesunięcie realizacji zleceń. 

Dobry serwis TIR

Naprawa samochodów ciężarowych wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. Kompetentni pracownicy, a takich znajdziemy w Włodarczyk Serwis, szybko i skutecznie udzielą fachowej pomocy, znajdując usterkę. W przypadku awarii TIRa nie pomogą serwisy aut osobowych. Tutaj potrzebne jest profesjonalne podejście, specjalistyczny sprzęt i umiejętności. Najlepiej wybierać serwis, który specjalizuje się w naprawie aut ciężarowych i dostawczych. Warsztat powinien być odpowiednio wyposażony i dysponować sprzętem, który umożliwia naprawę elementów mechanicznych i elektronicznych. Serwis samochodów ciężarowych wymaga często wymiany uszkodzonych podzespołów, a także demontażu i montażu uszkodzonych części czy wymianą filtra oraz oleju. Niekiedy serwis ciężarówki czy tira wymaga również działań zaawansowanych, jak naprawa skrzyni biegów, silnika czy pompy wtryskowej.

Dodaj komentarz