olej kokosowy na cellulit

Skuteczne domowe sposoby walki z cellulitem

​Domowe zabiegi na cellulit najlepiej sprawdzą się u osób, u których cellulit pojawił się stosunkowo niedawno lub też u osób, których domowe sposoby walki z cellulitem mają stanowić pomoc przy stosowanych innych metodach. Są także dedykowane dla pań, które chcą zapobiec pojawieniu się cellulitu. Najlepiej wypróbować wszystkie z poniżej opisanych metod, w celu sprawdzenia najlepszej i najskuteczniejszej dla siebie.

Domowe sposoby na cellulit

Najczęściej stosowane, a zarazem najskuteczniejsze domowe sposoby walki z cellulitem to:

• olej kokosowy, stosowany w zastępstwie balsamów czy też kremów antycellulitowych.
• picie wody – ok. 2 litrów dziennie, by nawodnić każdą komórkę ciała.
• bieganie – czy też każda inna aktywność fizyczna usprawnia i wysmukli nasze ciało.
• peeling kawowy – jeden z najlepszych domowych peelingów, poprawia napięcie skóry i wygładza ją.
Krem na cellulit – to podstawowa forma pielęgnacji do skóry z cellulitem.

Olej kokosowy na cellulit

Wpływ oleju kokosowego na nasz organizm jest zbawienny a w niektóre efekty trudno jest uwierzyć, dlatego warto spróbować stosować go samodzielnie. Olej kokosowy ma bardzo korzystny wpływ na skórę. Ludzie, którzy stosują go od lat mają piękną, gładką skórę. Ponadto proces starzenia się skóry jest spowolniony. Dzięki wygładzeniu skóra staje się gładka a zmarszczki redukują się, skóra wygląda na znaczne młodszą.
Oto 4 powody, dla których warto stosować olej kokosowy:

• utrzymuje dobre nawodnienie skóry, doskonale zmiękcza skórę. Jego lekka i nietłusta konsystencja sprawia, że szybko się wchłania pozostawiając delikatny chroniący skórę przed wysuszeniem film.
• łagodzi drobne ranki i skaleczenia – dzięki właściwościom antyseptycznym, zarówno przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym a także przeciwgrzybiczym powleka rany i zapobiega wnikaniu drobnoustrojów. Olej kokosowy łagodzi również podrażnienia i poparzenia skóry, wpływając na szybsze zagojenie.
• wspomaga walkę ze stanami zapalnymi skóry, a zwłaszcza przy atopowym zapaleniu skóry i trądziku. Dzięki wysokiej zawartości kwasu laurynowego olej kokosowy wspomaga walkę z suchością skóry i nie doprowadza do rozwoju drobnoustrojów. W badaniach nad olejem kokosowym wykazano, że olej kokosowy można stosować w walce z trądzikiem w zamian za antybiotyki.

Olej kokosowy najlepiej stosować codziennie na umyte ciało, w zastępstwie balsamu do ciała, efekty powinny być widoczne w niedługim czasie regularnego stosowania.

Peeling na cellulit

Zastosowanie peelingu na skórę pozwala na usunięcie martwego naskórka, oczyszczenie skóry, a także jej wygładzenie i odmłodzenie. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie peelingu kawowego.

Kawa na cellulit

Peeling kawowy, czyli zaparzone fusy kawy zmieszane z oliwą z oliwek, żelem pod prysznic. W celu wzmocnienia działania peelingu zaleca się dodanie do peelingu cukru lub też soli. Peeling należy stosować 1 – 2 razy tygodniowo, w trakcie kąpieli. Za pomocą masy należy wykonać masaż ciała, zwłaszcza ud i pośladków oraz miejsc, gdzie cellulit występuje najczęściej.

Olejek na cellulit

W walce z cellulitem skuteczny może się okazać olejek grejfrutowy, arganowy czy też jojoba. Olejki wygładzają skórę, zapobiegają jej wysuszeniu i podrażnieniu. Szczególnie polecane po wykonaniu peelingu.

Picie wody, a cellulit

Picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia, to jeden z warunków utrzymania zdrowego wyglądu skóry przez długi czas. Nawodnienie ciała to podstawa, woda jest niezbędna komórkom do metabolizmu. Ponadto, dzięki wypiciu około 2 litrów wody dziennie czujemy się lepiej i zdrowiej.

Rolki na cellulit

Aktywność fizyczna jest niezastąpiona przy redukcji cellulitu. Początkowo warto wybrać spacery, nawet pół godzinne, a z czasem zwiększyć czas i tempo spacerów.
Najlepszy efekt osiągniemy łącząc wyżej opisane metody. Ich stosowanie przyniesie nam zdrowy młody wygląd skóry, lepsze samopoczucie a przede wszystkim redukcję cellulitu.

Dodaj komentarz