tasmy bhp

Taśmy antypoślizgowe – gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Zabezpieczenie danego miejsca przed poślizgnięciem się przechodzących przez nie osób jest niezwykle ważne w wielu budynkach, placówkach czy też nawet na niektórych sprzętach, maszynach oraz pojazdach. W tym celu wykorzystuje się specjalnie przygotowane taśmy antypoślizgowe.

Gdzie można zakupić dobre taśmy antypoślizgowe?

Kupując taśmy antypoślizgowe nie ma żadnego miejsca na oszczędności, gdyż jakby nie patrzeć mają one zapewniać bezpieczeństwo. To z kolei oznacza, że powinny być wykonane możliwie jak najlepiej. Dlatego kiepskim pomysłem jest kupowanie ich w hurtowniach czy też sklepach, które nie są w stanie zagwarantować ich jakości.

Miejscem, w którym można bezpiecznie kupić taśmy antypoślizgowe z pewnością będzie hurtownia ppoż. W niej otrzymamy nie tylko sprzęt przeciwpożarowy, ale też elementy zabezpieczenia miejsc takie jak właśnie taśmy antypoślizgowe. Wbrew pozorom są one elementem wyposażenia przeciwpożarowego, gdyż ułatwiają ewakuację.

Gdzie taśmy antypoślizgowe znajdują swoje zastosowanie?

Przede wszystkim taśmy antypoślizgowe spotkamy na śliskich powierzchniach płaskich, na których ryzyko poważnego uszczerbku na zdrowiu w razie poślizgnięcia się byłoby wysokie. Znajdziemy je więc na przykład na wielu schodach, czy też rampach przeładunkowych. W ten sposób znacząco zabezpieczają one przebywające tam osoby i utrudniają im poślizgnięcie się, w szczególności na krawędzi, gdzie byłoby to najbardziej niebezpieczne.

Miejsc, w których wykorzystywane są taśmy antypoślizgowe jest jednak znacznie więcej. Spotkamy je również na przykład na drabinach. W ten sposób pomagają one w dostaniu się na wysokości, a ryzyko poślizgnięcia się na drabinie i tym samym poniesienia znaczącego uszczerbku na zdrowiu maleje. Taśmy antypoślizgowe znajdziemy również na pokładach łodzi czy też na podjazdach do wózków. W duży, skrócie można więc powiedzieć, że są one stosowane we wszystkich miejscach, które wymagają zabezpieczenia przed poślizgnięciem.

Dodaj komentarz