dekarstwo

Usługi dekarskie – co wchodzi w ich skład?

Odnowienie nieruchomości to będzie szereg prac, które często w głównej mierze będą się koncentrować na górnej części budynku, czyli pokryciu dachowym. Zawsze wówczas potrzebny jest specjalista, który realizuje usługi dekarskie. Działania, jakie będzie podejmować, związane mogą być z konstrukcją, naprawą i modernizacją albo konserwacją dachów.

Jakie prace najczęściej realizują dekarze?

Gdybyśmy prześledzili dane statystyczne pokazujące, jakie najczęściej zlecenia są wykonywane przez firmy oferujące naprawy dachów, to najczęściej będzie to zamontowanie nowego pokrycia. Każdy dekarz w Warszawie lub w innym mieście zainstalować może nowy dach z płytek, blachy, pap, dachówek, czy płyt falistych. Poza tym firmy takie bardzo często realizują wszelkiego rodzaju naprawy, gdy dach jest uszkodzony. To mogą być popękane płytki lub przecieki. Uszkodzeniu mogą ulec także rynny albo orynnowania.

Coraz popularniejsze są także renowacje dachów. Polscy inwestorzy coraz odważniej podchodzą do możliwości zmodernizowania dachu. Może więc chodzić o wymianę elementów, ale zrealizowane mogą być również obróbki blacharskie, czy też termoizolacja. Ta ostatnia gwarantuje lepszy komfort cieplny w pomieszczeniach i zmniejsza koszty ogrzewania.

Czy dekarze wykonują także przeglądy?

Tak samo jak w przypadku innych elementów nieruchomości, również jeżeli chodzi o pokrycie dachowe, należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu stanu technicznego. Tu także mogą pomóc dekarze, którzy realizują prace konserwacyjne. Taki specjalista co jakiś czas może wykonać przegląd dachu, oczyścić rynny, ale też usunąć zalegający śnieg.

Poza tym firmy oferujące usługi dekarskie realizują także montaż okien dachowych w Warszawie. Warto pomyśleć o takich ulepszeniach, gdy dach jest modernizowany. W ten sposób poprawione może być znacznie oświetlenie wewnętrzne pomieszczeń. Zagwarantowanie dostępu światła naturalnego będzie zresztą na pewno konieczne, jeżeli pomieszczenia na poddaszu zostały zaadaptowane do użytkowania.

Dodaj komentarz