Jedną z największych zalet podnośników elektrycznych jest to, że ich zdecydowana większość jest wyposażona we własny napęd akumulatorowy. To sprawia, że charakteryzują się one cichym trybem pracy i należą do w pełni mobilnego sprzętu. Co więcej, ze względu na brak zasilania spalinowego zaliczają się do urządzeń bezemisyjnych, dzięki czemu są ekologiczne i można z nich korzystać wewnątrz budynków. Przy jakich pracach można się z nimi spotkać najczęściej?
Podnośniki elektryczne i ich zastosowanie
Wspomniany napęd elektryczny sprawia, że z powodzeniem podnośniki nożycowe elektryczne są wykorzystywane w pracy w budynkach zamkniętych, halach magazynowych, halach sportowych, centrach handlowych, wystawowych i wielu innych obiektach wielkopowierzchniowych. Są znacznie lepszą alternatywą dla rusztowań, ponieważ nie poświęca się czasu na skomplikowany montaż i zabezpieczenia. Poza tym podnośniki elektryczne są wyposażone w specjalne koła z ogumieniem niebrudzącym, dlatego ich użytkowanie nie wiąże się z koniecznością specjalnego zabezpieczania podłoża i jego czyszczenia. Dzięki podnośnikom można prowadzić prace na wysokości, takie jak zadania budowlane, montażowe, konstrukcyjne, sprzątające. Sprawdzają się także w magazynach przy układaniu i przemieszczaniu towaru. Można z nich korzystać przy konserwacji elewacji budynków, myciu okien, montowaniu systemu oświetlenia i instalacji elektrycznej.
Podesty ruchome — kiedy się sprawdzają?
W trakcie pracy na wysokości warto zdecydować się także na podesty ruchome w Łodzi. Są przeznaczone do podnoszenia ludzi i materiałów. Najczęściej — ze względu na swoje gabaryty — są stosowane w pracy związanej z myciem okien, przycinką drzew, prowadzeniem remontów. Jest to zatem urządzenie, które świetnie sprawdza się w pracach usługowych. Posiada kosz lub gondolę, umożliwia przemieszczanie się w pionie i w poziome. Znacznie zwiększa sprawność i efektywność prac wykonywanych na wysokości.