rusztowania

Wynajem rusztowań – jak znaleźć dobrą firmę?

Prowadzenie różnego rodzaju prac budowlanych wymaga zainstalowania na miejscu rusztowania. Wielu fachowców korzysta w takim przypadku z usług firm oferujących wynajem rusztowań. Jak znaleźć dobrą firmę?

Na co zwrócić uwagę wynajmując rusztowanie?

Jeśli prowadzisz firmę budowlaną lub remontową, na pewno często musisz wykonywać prace na wysokościach. Dla bezpieczeństwa i wygody pracowników niezbędne jest zainstalowanie tam rusztowania. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy oferującej wynajem rusztowań. Warto wybrać taką, która w swojej ofercie posiada kilka rodzai rusztowań i jest w stanie doradzić takie, które sprawdzi się najlepiej. Zwróć uwagę na to, aby warunki wynajmu były klarowne i zrozumiałe

. Profesjonalna firma wszystkie ustalenia powinna zawszeć na umowie. Powinien być w niej określony termin wynajmu, dokładny koszt oraz kwestie takie jak transport i montaż. Dobra firma zapewnia dowiezienie, rozstawienie oraz demontaż rusztowania przez swoich pracowników, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia. Dzięki temu cały proces trwa dużo krócej, a Ty i Twoja ekipa możecie szybciej rozpocząć swoją pracę.

Jakie są rodzaje rusztowań?

Decydując się na wynajem rusztowań w Bogatyni czy każdej innej miejscowości, musisz zastanowić się jakiego rodzaju konstrukcji potrzebujesz. Tymi, z których korzysta się najczęściej, są: rusztowanie ramowe oraz warszawskie. Do wykonania rusztowania ramowego wykorzystuje się proste, płaskie ramy. Ich montaż jest szybki, a samo rusztowanie na tyle lekkie, że łatwo można je przenieść w inne miejsce. Rusztowanie warszawskie wykorzystuje moduły, składające się ze spawanych rur i pomostów. Dawniej były to cięższe pomosty drewniane. Dziś stosuje się głównie pomosty stalowe.  W przypadku prac wymagających częstego przemieszczania się warto wykorzystać rusztowanie mobilne, które umożliwia łatwe przesuwanie, dzięki zainstalowanym rolkom transportowym. Jest mniejsze, dlatego sprawdzi się nawet w przypadku wykonywania prac wokół własnego domu.

Dodaj komentarz