fotografia produktowa

Zdjęcia packshot niejedno mają imię

Gładkie, białe tło i przedmiot w bezruchu umieszczony w centrum zdjęcia. Zgadza się, to jest packshot. A czy w taki sam sposób określisz także fotografię, na której znajduje się produkt w statycznej pozie, ale wokół niego rozpościerają się interesujące wzory i żywe kolory?

Czym są zdjęcia typu packshot?

Widujesz je regularnie, przeglądając oferty produktów na portalach aukcyjnych oraz strony katalogów od ulubionych marek. Prezentowane na nich przedmioty znajdują się w bezruchu, a ich jedynym towarzyszem zwykle jest gładkie, białe tło. To standardowy packshot, czyli typ zdjęcia produktowego, który pozwala na wierne odwzorowanie detali produktu i wydobycie jego prawdziwego piękna. Ale packshoty mogą prezentować przedmioty także na innym tle.

Jeśli ta charakterystyczna biel ustępuje miejsca nowym kolorom i wzorom, z kolei jej idealna gładkość zostaje zastąpiona surową lub miękką teksturą, będziemy mówić również o zdjęciu typu packshot, lecz tym razem niestandardowym. Kolorowe tło, interesujący motyw i faktura sprawiają, że niestandardowe packshoty otwierają przed odbiorcami nową drogę. Podążając nią, mogą oni niemal poczuć rzeczywistą powierzchnię produktu, jego zapach czy smak.

Packshoty możemy podzielić jeszcze na dwie grupy:

  • z odbiciami i refleksami,

  • bezcieniowe.

Do tej pierwszej zaliczymy zdjęcia prezentujące przedmioty z odbiciem lustrzanym, cieniem lub efektami świetlnymi. Natomiast ta druga obejmować będzie fotografie, które prezentują produkty bez cieni, odbić czy imponującej gry świateł.

Masz pomysły na niestandardowe packshoty?

Jak zatem widzisz, zdjęcia packshot niejedno mają imię. Możemy podzielić je na kilka typów różniących się wyglądem tła i sposobem wyeksponowania przedmiotu. Zainspirowany takimi dodatkowymi możliwościami właśnie wymyśliłeś swój sposób na niestandardowy packshot? Z takimi oryginalnymi wizjami i twórczymi myślami lubi pracować studio fp360.pl z Poznania. Packshoty (również wywołujące konkretne emocje) zajmują ważne miejsce w oferowanych przez nie usługach. Jeśli więc szukasz zespołu specjalistów, który pomoże Ci zrealizować Twój nietypowy pomysł, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej studia.

W trakcie jej przeglądania możesz również zapoznać się z realizacjami i opisem projektów, które wydawały się niemal niemożliwe do wykonania. Na stronie znajdziesz także formularz, który pozwoli Ci na skorzystanie z darmowych zdjęć próbnych. Po ich zamówieniu, zebraniu informacji o Twoich potrzebach i oczekiwaniach zespół wykona kilka fotografii pokazujących przesłane produkty i odeśle je do Ciebie. Gdy już je otrzymasz, będziesz mógł samodzielnie ocenić, czy ich jakość oraz podejście do tematu są spójne z Twoimi wyobrażeniami.

Dodaj komentarz