zlew kuchenny

Bateria umywalkowa nablatowa – czym się charakteryzuje?

Bateria umywalkowa nablatowa to jedna z ciekawszych propozycji do nowoczesnej łazienki lub kuchni. Nadaje się głównie do modernistycznych umywalek, które wystają poza obręb mebla. Czym się ona charakteryzuje? Jakie są jej rodzaje? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się bateria umywalkowa nablatowa?

Bateria umywalkowa nablatowa charakteryzuje się przede wszystkim wyjątkowym, futurystycznym kształtem. Montuje się ją więc zwłaszcza w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu. Jej efektowny wygląd kojarzyć się może z luksusowymi wnętrzami hotelowymi i pomieszczeniami w SPA. Szczególnie w połączeniu z charakterystycznie obszerną misą umywalki.

Niebagatelną zaletą baterii umywalkowej nablatowej jest to, że w razie awarii mamy łatwy dostęp do wszystkich jej elementów. Sam proces jej montażu i demontażu jest dość prosty. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby w razie potrzeby wymienić ją na inny model. Elementy montażowe ukryte są pod blatem, więc całość prezentuje się bardzo estetycznie, zwłaszcza jeśli używany jest minimalistyczny korek umywalkowy klik klack w umywalce.

Bateria umywalkowa nablatowa – jakie są jej rodzaje?

Na rynku znajdziemy baterie umywalkowe nablatowe w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Wybierając konkretny model, należy kierować się stylem umywalki. W ten sposób tworzą one jedną, spójną całość. Dla wygody użytkowania można sięgnąć po model baterii składający się z dwóch uchwytów lub klasyczny, jednouchwytowy. W tym drugim przypadku sterujemy ciśnieniem wody i temperaturą za pomocą jednej dźwigni.

Wybierając baterię umywalkową nablatową, można sięgnąć po model służący do montażu w specjalnym otworze umywalki lub produkt, który montuje się niezależnie od jej umiejscowienia. Oba te rodzaje prezentują się tak samo dobrze i wybór zależy już tylko od osobistych preferencji oraz dostępności miejsca w łazience lub w kuchni. Wybierając odpowiedni kształt misy umywalkowej, można pozwolić sobie na montaż nawet do kilku baterii w przypadku tylko jednej umywalki.

Dodaj komentarz