choinka na swieta

Choinki cięte czy sztuczne? Które warto wybrać na święta?

Kiedy zbliża się Boże Narodzenie, niemal w każdym domu trzeba podjąć decyzję, czy w tym roku ubrać choinkę ciętą, czy sztuczną. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które trzeba przeanalizować. Jakie rozwiązanie jest najlepsze na nadchodzące święta?

Choinki cięte – jakie mają wady i zalety?

Piękne choinki cięte sprawdzą się zarówno w domu, jak i na zewnątrz, np. na tarasie. Ich największą zaletą jest to, że roztaczają w mieszkaniu naturalny, leśny zapach. Można wybierać pomiędzy różnymi gatunkami drzew iglastych i dopasować drzewko do swoich preferencji oraz wystroju pomieszczenia.

Wszystkie choinki świąteczne cięte w Słupsku można umieścić w specjalnym stojaku, który estetycznie się prezentuje. Takie choinki cechuje długotrwała wytrzymałość, ale nie są pozbawione wad. W przeciwieństwie do sztucznych modeli cięte drzewka tracą igły i co jakiś czas trzeba je uprzątnąć.

Sztuczne drzewka świąteczne – jakie są ich wady i zalety?

Sztuczne drzewka świąteczne to szeroki wybór modeli przypominających m.in. jodłę kaukaską czy świerk. Zawsze mają one idealny kształt i nie tracą swoich igieł niezależnie od warunków, w jakich przebywają. Można je schować na strychu i z powodzeniem wykorzystywać przez wiele lat z rzędu.

Ze sztucznych gałązek często korzysta się w hurtowniach stroików świątecznych na Boże Narodzenie. Są odporne na uszkodzenia, ale nie zawsze wyglądają naturalnie. Wysokiej jakości sztuczne choinki są bardzo drogie. Poza tym wielu osobom brakuje w nich wyjątkowego zapachu naturalnych gałązek.

Choinki cięte czy sztuczne – jak wybrać?

Przed podjęciem decyzji o ciętym lub sztucznym drzewku trzeba przeanalizować wszystkie wady i zalety obu rozwiązań. W domach z małymi dziećmi lub zwierzętami sprawdzą się sztuczne modele, które trudniej uszkodzić. U osób, którym zależy na leśnym zapachu i klimacie, w grę wchodzą tylko cięte modele.

Trzeba przyznać, że choinki cięte zawsze są wyjątkowe i trudno znaleźć dwa takie same drzewka. Warto umieścić je w domu na święta.

Dodaj komentarz