recznie malowane szklo

Szkło ręcznie malowane – praktyczne i estetyczne

Szkło ręcznie malowane zyskuje coraz większą popularność. Łączy w sobie odpowiednią technikę z talentem i zmysłem artystycznym. Takie malunki na szkle mogą szybko stać się wyjątkową i oryginalną ozdobą we wnętrzu. Jakie są najważniejsze zalety dekoracyjnego, ręcznie malowanego szkła? Gdzie można zakupić takie ozdoby? Na czym polega malowanie szklanych naczyń? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Zalety dekoracyjnego szkła

Ręcznie malowane produkty ze szkła to doskonała, niepowtarzalna dekoracja – nie tylko do przytulnych i tradycyjnych wnętrz, ale i eleganckich, luksusowych, przestronnych przestrzeni. Pomieszczenia można szybko i łatwo ożywić i ozdobić za pośrednictwem kolorowych wazonów, świeczników, pojemników. Szkło ma wyjątkowe właściwości – optycznie powiększa przestrzeń oraz pięknie rozświetla wnętrze. Jego obecność wpływa pozytywnie na samopoczucie domowników. Kolorowe, błyszczące wzory dodają im energii i chęci do działania. Ręcznie malowane, szklane przedmioty mogą być również praktyczne. Łączą w sobie funkcjonalność z wyjątkową estetyką – w każdym domu przyda się wazon, naczynia, kieliszki.

Sklep internetowy SIGMA-GLASS zajmuje się produkcją szkła ozdobnego, użytkowego – np. ręcznie malowanych kieliszków, wazonów, bombonierek, świeczników, lampionów. Firma działa od wielu lat, a jej pracownicy działają z pasji do szkła, pięknych wnętrz.

Techniki malowania szkła

Osoby, którym podobają się ręcznie malowane, szklane wazony czy świeczniki, mogą zainteresować się procesem powstawania takich ozdób. Warto pamiętać, że malowanie na szkle może odbyć się na dwa sposoby – za pośrednictwem pędzla lub specjalnych lustr. Pierwszy sposób niemal do złudzenia przypomina malowanie klasycznymi farbami. W taki sposób powstają najczęściej szklane produkty hand made, które nie są identyczne. Lustra to natomiast ciekłe farby, które nanosi się na szkło przy pomocy specjalistycznego pędzla-kołowrotka. Tak pokryte przedmioty są następnie wypalane, dzięki czemu można osiągnąć transparentny lub błyszczący efekt.

Malowanie szkła niesie ze sobą dużą swobodę działania. Artyści mogą przyozdabiać konkretne fragmenty szklanych naczyń lub zdobić całą powierzchnię – wybór należy do nich i ich wizji artystycznej.

Dodaj komentarz