bagaznik dachowy

Czy bagażnik dachowy to dobry wybór, aby uzyskać dodatkową przestrzeń pakunkową?

Wybierasz się w podróż samochodem? Nie każdy pojazd ma wystarczająco pojemny bagażnik, aby pomieścić niezbędny bagaż. W takich przypadkach świetnym rozwiązaniem okazuje się bagażnik dachowy. Sprawdź, co można przewozić w boxie na dachu samochodu oraz w jakich sytuacjach warto na niego postawić. Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Kiedy warto zamontować bagażnik dachowy?

Spakowanie walizek całej rodziny do jednego bagażnika często okazuje się niemałym wyzwaniem. Jeśli nie chcesz rezygnować z poszczególnych bagaży, rozważ zakup bagażnika dachowego. Są to specjalne skrzynie ładunkowe montowane na dachu samochodu, które zapewnią Ci dodatkową przestrzeń pakunkową.

Szczególnie przydatne okazują się one podczas dłuższych wypraw.  Na boxy dachowe najczęściej decydują się osoby uprawiające różnego rodzaju sporty. Dzięki nim bez większego wysiłku pomieścisz nieporęczny sprzęt wędkarski, narty, deskę snowboardową czy kije do golfa.

Jak widać, bagażnik znajdzie zastosowanie zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Modele z najwyższej klasy materiałów będą skutecznie chronić bagaż przed uszkodzeniami, wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi.

AutoBox to sklep internetowy z bagażnikami samochodowymi najlepszych producentów. Firma oferuje również profesjonalne doradztwo, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny sprzętu samochodowego.

Największe zalety boxów dachowych

Coraz więcej samochodów wyposażanych jest w tak zwane auto boxy. Skąd wynika popularność tego rozwiązania? Dobrym argumentem jest dodatkowa przestrzeń do przechowywania bagażu. W ten prosty sposób uzyskasz swego rodzaju drugi bagażnik. Od teraz nie musisz martwić się brakiem miejsca w samochodzie.

Co więcej, bagażnik dachowy jest dość prosty w montażu i demontażu. Jeśli nie będziesz go potrzebować, wystarczy rozkręcić pojemnik i pozostawić go w garażu na inną okazję.

Dodatkowa skrzynia na dachu wpływa również na komfort podróży. Więcej miejsca wewnątrz samochodu z pewnością docenią pasażerowie siedzący z tyłu. Dzięki temu nawet najdłuższe trasy nie będą zbyt uciążliwe.

Bagażniki samochodowe zaprojektowane są tak, aby nawet podczas bardziej dynamicznej, wyboistej jazdy nie uległy uszkodzeniu. Systemy zabezpieczające gwarantują, że Twój bagaż pozostanie w nienaruszonym stanie.

Dodaj komentarz