formalności

Czy można sprzedać współwłasność bez zgody współwłaściciela?

Czym jest współwłasność i czy można ją sprzedać bez zgody właściciela? Współwłasność to umowa, która obejmuje własność posiadania na dwie lub więcej osób, które mają równe prawa i obowiązki. Kluczowa różnica między współwłasnością a wyłączną własnością polega na tym, że współwłaściciele muszą dzielić aktywa, odwrotnie jak osoby które mają nieruchomość na własność. Przykładem współwłasności jest sytuacja, w której dwie osoby wspólnie kupują dom, a następnie decydują, że chcą razem w nim mieszkać, ale nadal zachowują prawo do sprzedaży swojej części domu, jeśli zdecydują się już w nim nie mieszkać. Współwłasność istnieje od wieków i była wykorzystywana jako skuteczny środek zapobiegania sporom o własność.

Czy można sprzedać współwłasność bez zgody współwłaściciela?

Współwłasność to umowa prawna, na mocy której osoba fizyczna posiada lub dzieli nieruchomość z kimś innym. Właściciel majątku wspólnego ma prawo sprzedać, wydzierżawić lub przekazać swój udział współwłasności.

Co się dzieje, jeżeli drugi współwłaściciel nie zezwala na sprzedaż mieszkania?

Jednym z najczęstszych problemów w nieruchomościach jest to, że jeden współwłaściciel nie chce sprzedać nieruchomości. Może to prowadzić do wielu problemów.

Jeżeli współwłaściciel nie wyrazi zgody na wspólną sprzedaż mieszkania lub domu, część posiadanej przez Ciebie nieruchomości może zostać bez problemu zbyta. Może się tak zdarzyć również wtedy, gdy nie chcesz informować współwłaściciela o tej transakcji. W Polskim prawie obowiązują przepisy, które umożliwiają posiadanie tylko części nieruchomości. Nie musisz także informować współwłaściciela o chęci sprzedaży własnych udziałów. Odrębną kwestią natomiast jest to, czy znajdziesz na nie nabywcę.

O ile osoby prywatne niekoniecznie są zainteresowane skupem udziałów w nieruchomości, skup nieruchomości Transakcja24h.pl już tak. W dodatku płacimy gotówką i od ręki.

Kiedy brak zgody współwłaściciela nie przeszkadza w procesie sprzedaży współwłasności?

Nieruchomości, które są współwłasnością, należy podzielić równo lub w przybliżeniu równo. Jednak nie zawsze łatwo jest którejkolwiek ze stron podzielić nieruchomość na pół i sprzedać tę połowę. Nierozsądne jest, aby jedna ze stron próbowała jednostronnej sprzedaży bez zgody drugiej osoby.

Współwłaściciele nieruchomości nie muszą prosić o wyrażenie zgody pozostałym właścicielom ani nawet powiadamiać ich o potencjalnej transakcji. Aby uniknąć kłopotów z innymi współwłaścicielami lub partnerm możesz przeprowadzić transakcję bez informowania ich o tym, aby nie wzbudzać konfliktów.

Jak sprzedać współwłasność bez zgody współwłaściciela?

Chociaż znalezienie odpowiedniego kupca na swoją nieruchomość może być trudne, jest to proces, który będzie zależny od wielu czynników. To, na jaką opcję sprzedaży się zdecydujesz, będzie niosło konsekwencję najbliższych działań. Jeżeli podejmiesz się sprzedaży na własną rękę, to czeka Cię masa pracy. Podczas prób sprzedaży współwłasności na własną rękę często zdarza się, że coś idzie nie tak. Aby uchronić się od stresu związanego z próbami sprzedaży należy unikać korzystania z tego sposobu. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skupu nieruchomości Transakcja24h.pl. Przy sprzedaży współwłasności, robienie tego samemu jest często ciężką i nieopłacalną opcją.

Chętnie pomożemy Ci uniknąć wszelkich problemów związanych ze sprzedażą współwłasności. Nasz skup nieruchomości odkupi od Ciebie współwłasność! Zajmujemy się skupem domów, mieszkań, współwłasności oraz lokali komercyjnych. Korzystanie z naszych usług to oszczędność czasu, energii, wielu stresujących sytuacji oraz pieniędzy.

Podobnie jak w przypadku zwykłej sprzedaży mieszkania, sprzedaż udziałów odbywa się na tych samych warunkach. Nie są wymagane żadne specjalne formularze, również przepisy prawne tego nie utrudniają. Wystarczy znaleźć odpowiednią firmę, w tym wypadku może być to nasz skup nieruchomości.

Oferujemy gotówkę od ręki, z nami sprzedaż swoją współwłasność w bardzo szybkim tempie. Zanim się obejrzysz, otrzymasz wypłatę środków. Nie musimy czekać na kredyt, od razu przystępujemy do zakupu. Nie musisz się także obawiać, że nasza wycena Twojego mieszkania będzie podwyższona o prowizję dla pośrednika! Nie podpiszemy z Tobą umowy o współpracę, dbamy o minimalizację formalności. Zapłacimy Ci od ręki, tak jakby to zrobiła osoba prywatna! Napisz do nas, a otrzymasz bezpłatną wycenę mieszkania lub domu wraz z ofertą. Mamy wysokie wyceny, sięgające 90-95% wartości nieruchomości.

Dodaj komentarz