kontuzja

Czym są trójnogi i kule z czterema punktami podparcia?

Osoby, które odniosły urazy kończyn, a także cierpiące na schorzenia układu ruchu miewają poważne problemy ze swobodnym samodzielnym poruszaniem się. Komplikuje im to wykonywanie codziennych czynności i sprawia, że mają poważne kłopoty nie tylko z wychodzeniem z domu, ale również z przemieszczaniem się w obrębie swego mieszkania. Sposobem na poradzenie sobie w takiej sytuacji będzie skorzystanie z kul ortopedycznych z odpowiednimi końcówkami.

Co daje korzystanie z kul ortopedycznych?

Wskazaniem do korzystania z akcesoriów poprawiających mobilność są poważne kontuzje układu ruchu – w grę może tu wchodzić złamanie kończyny, uszkodzenie stawu bądź naderwanie mięśnia lub ścięgna. Kule ortopedyczne będą również pomocne osobom cierpiącym na zwyrodnienia oraz rozmaite choroby m.in. niedowład kończyn. Powodem do sięgnięcia po kule mogą być również problemy z zachowaniem równowagi lub słabą kondycją. Użycie kul sprawia, że kończyny zostają w dużym stopniu odciążone, zarówno podczas przemieszczania się, jak i w czasie stania. Poprawia się także stabilność oraz zdecydowanie zmniejsza ryzyko upadku. Polepszenie zdolności do przemieszczania się może nastąpić już przy wykorzystywaniu jednej kuli, stosowanej po tej stronie, gdzie doszło do urazu lub szczególnie dają się we znaki objawy schorzenia. Trzeba jednak pamiętać, że lekarze i rehabilitanci zalecają używanie kompletu dwóch kul.

Co daje użycie kul z trzema lub czterema punktami podparcia?

Klasyczne kule mogą się jednak okazać niewystarczające, ponieważ posługiwanie się nimi również wymaga pewnej siły, wprawy oraz zdolności do zachowania równowagi. Sposobem na uniknięcie takich problemów będzie skorzystanie z kul z trzema lub czterema punktami podparcia. Pomagają one uzyskaniu lepszej stabilności bez wysiłku ze strony pacjenta, zmniejszają też ryzyko przeciążenia innych części ciała oraz nabawienia się dodatkowych urazów. Sprawdzają się m.in. w trudniejszym terenie czy podczas wchodzenia po schodach. Szeroki wybór kul klasycznych oraz modeli z trój- albo czteropunktowym podparciem można znaleźć w Sklepie Medycznym Zdrowie z Nakła nad Notecią k. Bydgoszczy. Wśród oferowanego asortymentu znajduje się także m.in. sprzęt rehabilitacyjny, wyroby ortopedyczne, a także materace i poduszki przeciwodleżynowe.

Dodaj komentarz