woreczki nikotynowe

Czym są woreczki nikotynowe? Skład, stosowanie, zalety

Coraz więcej osób rezygnuje z palenia papierosów na rzecz papierosów elektronicznych. To jednak jeszcze nie wszystko, co oferują producenci. Aktualnie na polskim rynku coraz częściej można spotkać się z woreczkami nikotynowymi. Co warto o nich wiedzieć?

Woreczki nikotynowe – co to jest?

Torebki nikotynowe, określane także jako woreczki nikotynowe, są rodzajem produktu nikotynowego, który ma formę małych torebek. Znajdujące się w nich składniki, w tym nikotyna, powalają na uzyskanie podobnego efektu do stosowania papierosów i e-papierosów. Również porównywane są one do snus, jednak nie zawierają one tytoniu.

Woreczki nikotynowe są oferowane w małych opakowaniach, w których najczęściej znajduje się 20-22 sztuki woreczków. Dostępne są one w wielu wariantach zapachowych i smakowych, a także różnych wariantach „mocy”, czyli ilości nikotyny.

Co zawierają torebki nikotynowe?

Głównym składnikiem aktywnym w torebkach nikotynowych jest nikotyna, która stanowi także składnik tytoniu. W przypadku papierosów oraz snus jest ona dostarczana do organizmu właśnie z tytoniem, natomiast w przypadku woreczków zastosowanie ma sama nikotyna.

Poza nikotyną w woreczkach znajdują się także inne składniki, w tym substancje zapachowe i smakowe, które przekładają się na ich przyjemne stosowanie. Do wyboru są smaki owocowe, ziołowe.

Jako nośnik wszystkich substancji najczęściej stosowany jest błonnik roślinny, który nie rozpuszcza się podczas stosowania, a przy tym jest bezpieczny dla zdrowia.

Jakie zalety mają woreczki nikotynowe?

Aktualnie po woreczki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/ sięga coraz więcej osób, które dzięki nim mogą także zrezygnować z dotychczas stosowanych papierosów czy snus. Dzięki swojemu składowi pomagają one również w rzuceniu nałogu.

Wśród najważniejszych zalet woreczków nikotynowych wskazuje się na:

  • zawartość czystej nikotyny – bez dodatkowego tytoniu

  • brak osadu na zębach po stosowaniu woreczków

  • różne smaki do wyboru

  • kilka wariantów „mocy” woreczków

  • dyskretne stosowanie

Jak używać woreczków nikotynowych?

Woreczki nikotynowe umieszczane są w ustach, pomiędzy dziąsłem oraz wewnętrzną stroną wargi. Należy przytrzymywać je w miejscu przez około 30 minut.

Dokładne informacje o stosowaniu oraz o utylizacji woreczków nikotynowych po ich użyciu można znaleźć na opakowaniu.

Gdzie kupić torebki nikotynowe?

Dzisiaj torebki z nikotyną cieszą się rosnącym zainteresowaniem, dlatego decyduje się na nie coraz więcej osób. Można kupować je w kioskach, trafikach, w sklepach internetowych.

Kosz zakupu opakowania woreczków nikotynowych to najczęściej około 15-25 złotych.

Dodaj komentarz