nieprzyjemny zapach w aucie

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z samochodu?

Często kiedy kupujemy samochód z rynku wtórnego jest on niedostatecznie przygotowany do użytkowania. Jego poprzedni właściciel mógł nie przywiązywać odpowiedniej uwagi do utrzymania wnętrza w dobrym stanie, co może skutkować nieprzyjemnym zapachem wewnątrz. Oto kilka sposobów, które pomogą oczyścić atmosferę w samochodzie.

Jak pozbyć się zapachu papierosów?

Zapach powstały w wyniku palenia wyrobów tytoniowych wewnątrz samochodu jest jednym z trwalszych i trudniejszych do wywabienia. Dymem papierosowym może przejść wszystko od tapicerki, po obicia foteli. Aby skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego tytoniowego zapachu warto jest zacząć od dokładnego umycia samochodowej popielniczki, w której mogą zalegać pozostałości po popiele i niedopałkach.

Bardzo skuteczną metodą jest wyczyszczenie i wypranie materiałów wewnątrz samochodu. Można to zrobić własnoręcznie przy użyciu preparatów, które generują aktywną pianę. Podczas prania warto skupić się na podsufitce i tapicerce i dokładnie wyczyścić deskę rozdzielczą. Jeżeli nie mamy odpowiednich warunków lub czasu można powierzyć to zadanie wyspecjalizowanej firmie czyszczącej.

Ozonowanie samochodu

Źródłem nieprzyjemnych zapachów w dużej mierze są bakterie. Skorzystanie z ozonowania jest dla nich zabójcze, ponieważ ozon przebija się przez błony komórki bakterii i prowadzi do ich rozpadu. Ozon jest zabójczy również dla pleśni, dzięki czemu można pozbyć się również brzydkich zapachów dobywających się z wnętrza instalacji nawiewu.

Ozonowanie stało się popularne w obecnych czasach ze względu na właściwości dezynfekujące. Metoda czyszczenia z wykorzystaniem ozonu jest również zbawienna dla alergików i astmatyków. Za wykonanie usługi ozonowania wnętrza samochodu można zapłacić pomiędzy 50 a 100 złotych.

Chałupnicza metoda z wykorzystaniem mielonej kawy

Jeżeli nie mamy środków lub okazji, aby oddać samochód w ręce profesjonalisty, to możemy zająć się jego wnętrzem wykorzystując prosty, domowy patent. Kawa doskonale sprawdzi się jako pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów. Warto umieścić ją w woreczku, a następnie rozlokować najlepiej w kilku miejscach. Oprócz pozbycia się nieprzyjemnego zapachu, kawa może zastąpić nam drzewko zapachowe i wypełnić wnętrze przyjemnym zapachem.

Metoda ultradźwięków

Zabieg wykorzystujący ultradźwięki pozwala pozbyć się zalegających drobin tłuszczu, kurzu, pleśni i zabrudzeń układów wentylacyjnych. Podobnie do ozonowania metoda ta ma właściwiości dezynfekujące. Warto jednak mieć na uwadze, że jest ona dosyć kosztowana. Należy zarezerwować sobie godzinę na wykonanie operacji, a także kwotę mogącą sięgać 120 złotych na jej pokrycie.

Dodaj komentarz