poduszki trendy

Trendy w urządzaniu salonu – najmodniejsze poduszki

Wygodna, komfort i estetyka. Wypełnienie wnętrza dodatkami warto rozpocząć od elementów nie tylko ładnych pod kątem wizualnym, ale i praktycznych. Sprawdzonym i niskobudżetowym sposobem na odświeżenie przestrzeni jest prawdziwy must-have stylowego wnętrza – poduszki dekoracyjne.

Doskonałym sposobem, by tchnąć w nasze cztery kąty odrobinę świeżości i przytulności jest zakup poduszek. Inwestycja ta okazuje się być niedroga i bardzo szybka. Co warto mieć jednak na uwadze przy wyborze elementów, które zwieńczać będą naszą kanapę lub łóżko, aby całość wyglądała zadowalająco i modnie?

Tekstura

Hitem ostatnich czasów okazały się poduszki z miłych w dotyku materiałów. Królują sztuczne futra, welur, aksamit. Najlepiej jednak zdecydować się na jeden rodzaj z nich, by uniknąć przesytu. Dobrym pomysłem jest kupienie kilku poduszek np. futrzanych w zbliżonej, choć różnej gamie kolorystycznej – np. czarnej, szarej i białej. Dodadzą wnętrzu miękkości oraz luksusu, bowiem doskonale wpisują się w styl typu glamour.

Wzornictwo

Od krat aż po orientalne i geometryczne wzory. Popularność zyskują także rustykalne desenie kwiatowe. Przy komponowaniu miejsca wypoczynkowego przy użyciu tego typu elementów warto mieć na uwadze minimalizm i unikać kombinacji kilku różnych i nie pasujących do siebie wzorów. W innym przypadku czekać nas będzie wizualny chaos i pstrokacizna. Poduszkę zasobną w krzykliwy wzór warto urozmaicić dopełniającym ją towarzystwem minimalizmu – najlepiej poduszkami w jednolitych barwach, które będą dopasowane kolorystycznie do głównego elementu tej pierwszej. Dzięki temu wnętrze będzie stylowo dopracowane z dbałością o najmniejszy szczegół.

Monochromatyczność

Dobrym pomysłem może okazać się także pójście na skróty – wybranie kilku takich samych, zupełnie gładkich poduszek. Aby uniknąć nudy można także pokusić się o zabawę fakturami, nadal bazując jednak na jednolitej kolorystyce. Interesujące jest także połączenie gradacji kolorystycznej w obrębie jednego koloru. W sferze kolorystyki królują głównie pastele. Dobrym rozwiązaniem jest również kontrastowość monochromatycznych poduszek z kanapą. Dzięki temu element ozdobny „nie ginie” na tle miejsca naszego wypoczynku, lecz umiejętnie je dopełnia.

Bez względu na to, którą opcję wybierzemy – warto zaopatrzyć się w ten szybki sposób na odmianę naszego wnętrza nie tylko z powodu jego dekoracyjności, lecz przede wszystkim zważając na komfort i wygodę, którą ze sobą niesie.

Dodaj komentarz