wybor dekarza

Jak wybrać dobrego dekarza? 

Dach jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych każdego budynku. To właśnie on chroni mieszkańców czy użytkowników przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, a dodatkowo odpowiada za stabilizację obiektu. Właśnie dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na parametry dachówki czy innego pokrycia, które zostanie wykorzystane podczas prac montażowych. Niemniej ważną kwestią jest sposób instalacji. Właśnie dlatego warto zlecić pracę dobremu dekarzowi. Jak znaleźć takiego specjalistę?

Dlaczego opinie o dekarzu są ważne?

Poszukiwanie dobrego specjalisty często wiąże się z zasięganiem opinii wśród znajomych. Nie inaczej jest w przypadku dekarza. Aby mieć pewność, że dachówka betonowa czy blachodachówka zostaną dobrze położone, warto uprzednio dowiedzieć się, co inni sądzą o konkretnym pracowniku czy całej ekipie. W tym celu dobrze poprosić o radę najbliższych, czyli rodzinę oraz znajomych. Jeśli jednak zdarzy się tak, że nikt nie remontował ani nie kładł dachu w ostatnim czasie, należy poszukać informacji w Internecie.

Mowa tutaj na przykład o forach czy grupach dyskusyjnych, a także o opiniach, na przykład w mediach społecznościowych. Osoby, które są niezadowolone z wykonanej usługi, często dzielą się swoimi odczuciami, dlatego trudno przeoczyć informacje o braku profesjonalizmu czy nieuczciwości wykonawcy. Dobrą praktyką jest też zapoznanie się ze stroną internetową dekarza – często można tam zobaczyć fotografie poprzednich realizacji.

Na co jeszcze zwracać uwagę, poszukując dobrego dekarza?

Jednym z ważniejszych kryteriów, które bierze pod uwagę prawdopodobnie każda osoba poszukująca dekarza, jest cena za usługę. Warto jednak pamiętać, że wyjątkowo atrakcyjna oferta może wiązać się słaba jakość czy niewielkie doświadczenie. W związku z tym oszczędność na ekipie nie zawsze będzie dobrą decyzją. O to, co jeszcze może okazać się ważne, zapytaliśmy naszego rozmówcę, czyli specjalistę z hurtowni pokryć dachowych Dachlux w Warszawie, który wyjaśnił:

– Przed wyborem dekarza albo całej ekipy, warto zweryfikować wiedzę i doświadczenie. Można to zrobić, prosząc o okazanie certyfikatów i innych dokumentów poświadczających o ich kompetencjach. Kolejną kwestią jest forma współpracy. Mowa tutaj o tym, że zlecając dekarzowi położenie pokrycia dachowego, należy pamiętać o spisaniu umowy, najlepiej w formie pisemnej. Muszą być w niej zawarte kluczowe informacje, czyli: strony umowy, zakres prac, termin wykonania robót, całkowity koszt usługi. Dzięki temu inwestor może być spokojny, ponieważ w razie nieuczciwości ze strony wykonawcy będzie miał podstawy do dochodzenia swoich praw.

Dodaj komentarz