tapeta scienna

Kolekcja tapet Decors&Panoramiques od Arte dla koneserów designu

Tapety Arte z kolekcji Decors&Panoramiques są idealnym przykładem ekskluzywnych tapet dla koneserów designu. Wyróżnia je doskonała jakość użytych do produkcji materiałów. Przykuwają wzrok oryginalnym wzornictwem i wysmakowaną kolorystyką. To dzieła sztuki użytkowej, które nadają wnętrzom niepowtarzalny klimat, podkreślają reprezentacyjny charakter wykwintnych salonów, gabinetów i buduarów. 

Czym charakteryzują się tapety ARTE?

Belgijska firma ARTE dostarcza ekskluzywne tapety i okładziny ścienne od 1981 r. To produkty cenione przez architektów i koneserów designu. Ich cechą szczególną jest połączenie najwyższej klasy materiałów z nowoczesnymi projektami graficznymi.

ARTE bazuje na autorskim wzornictwie. Pracownia projektowa wykorzystuje oryginalne pomysły i osiągnięcia współczesnego designu, które łączy z nowoczesnymi technologiami produkcji. Dzięki temu może zaoferować artystyczne tapety do sypialni, salonów i urządzonych ze smakiem wnętrz komercyjnych.

Z jakich materiałów powstają tapety ARTE?

ARTE używa do produkcji tapet materiałów syntetycznych i naturalnych. Niezależnie od ich pochodzenia, wszystkie spełniają współczesne standardy ekologiczne. O szczegółach mówi ekspert ze sklepu z tapetami ściennymi Kraina Barw: – ARTE stosuje technologie minimalizujące negatywny wpływ na środowisko naturalne. Belgijski producent używa do druku tapet ekologicznych atramentów na bazie wody. Współpracuje z certyfikowanymi dostawcami papieru i włókniny syntetycznej. Ponadto korzysta z „zielonej” energii elektrycznej.

Jakie motywy wykorzystuje kolekcja Decors&Panoramiques?

Decors&Panoramiques, najnowsza kolekcja ARTE, to aksamitne w dotyku jedwabie, tkaniny typu bouclé (dzianina z węzełkami i pętelkami) oraz wyrafinowane tekstury z efektem lnu. Tekstylia zostały wzmocnione dolną warstwą flizeliny.

Na charakter wzornictwa serii wskazują nazwy poszczególnych motywów: Bird of Paradise, Wonderwoods, Le Jardin Mystique czy Ciel Tropical. Nie brakuje też nawiązań kulturowych: Toile de Tibet, Odisha Dance, Les Mystères de Madagascar oraz Mythologie Grecque. Projektanci twórczo eksplorują naturę, charakterystyczne elementy egzotycznych kultur, a także motywy architektoniczne. Za każdym razem powstają wzory, które idealnie współgrają z ekskluzywnie urządzonymi przestrzeniami prywatnych posiadłości i reprezentacyjnych przestrzeni publicznych.

Dodaj komentarz