naprowadzacze kol

Jaką funkcję spełniają naprowadzacze kół?

Wszystkie systemy przeładunkowe odgrywają ważną rolę w szybkich i bezpiecznych pracach załadunkowych i wyładunkowych. Naprowadzacze kół również mają w tym swój udział, zapewniając wsparcie kierowcom ciężarówek i innych samochodów dostawczych. Dzięki nim kierowca może łatwiej wjechać pod magazyn lub dok w celu załadowania towaru. 

Funkcja naprowadzaczy kół

Naprowadzacze kół zaliczają się do systemów przeładunkowych które, mają zapewnić bezpieczny a przy tym sprawny załadunek towarów lub w znacznym stopniu przyczynić się do tego. Naprowadzacze kół, dostępne w ELKO K. Kłosiński M. Staszak Sp.k. umieszcza się wzdłuż toru podjazdu do doku lub magazynu, nakierowują one koła naczepy w taki sposób, aby było możliwe obranie odpowiedniego kierunku cofania, w ten sposób stały się świetnym udogodnieniem dla kierowców ciężarówek, którzy najbardziej muszą uważać podczas tego typu manewrów. Działanie to również zapobiega możliwościom spowodowania jakiejkolwiek kolizji z innymi pojazdami będącymi w pobliżu prac załadunkowych. Wygląd naprowadzaczy kół nie jest skomplikowany, są to odpowiednie wyprofilowane rury, które zadbają o bezpieczeństwo pojazdu.

Zalety stosowania naprowadzaczy kół oraz informacje, które warto znać

Naprowadzacze kół, wbrew opinii nie uszkodzą pojazdu, który za ich pomocą będzie dokował. Rozmiar odbojnic jest odpowiedzialny za to, że koła są naprowadzane na dobry tor ruchu i przy cofaniu nic nie zostaje uszkodzone, same felgi nie mają kontaktu z naprowadzaczami, więc również zostają w nienaruszonym stanie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są one łatwe i szybkie w montażu co usprawnia działania załadunkowe. W celu zastosowania naprowadzaczy podczas cofania do doku lub magazynu należy dokonać odpowiednich pomiarów, które są związane z docelowym torem jazdy samochodu dostawczego, następnie można je rozstawić na wcześniej ustalonym torze, korzystając z odpowiednich śrub do betonu, a przy tym warto pamiętać o tym, żeby nawierzchnia była utwardzona, czyli przykładowo była betonowa.

Dodaj komentarz