poduszki dla dzieci

Jakie modele poduszek dziecięcych warto wybierać?

Na rynku można znaleźć wiele modeli poduszek dziecięcych. Ich wybór należy uzależnić od wieku dziecka, a także jego indywidualnych preferencji. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą spać na poduszce o wymiarach 40 cm x 40 cm, a dla większych, chodzących do szkoły dzieci odpowiedni będzie produkt o wymiarach takich jak dla dorosłych, np. 50 cm x 60 cm. Jaki rodzaj wypełnienia najlepiej wybrać?

Jaka jest najlepsza poduszka dla dziecka?

Za najlepsze poduszki dziecięce do spania uznawane są te ze wsadem z puchu i z poszyciem z bawełny. Warto zdecydować się na puch gęsi, który charakteryzuje się wyjątkową delikatnością i miękkością. Dzięki temu ułatwi dziecku zaśnięcie i zapewni mu odpowiednie ustawienie karku podczas odpoczynku, ponieważ świetnie dopasowuje się do kształtu ciała. Poduszki puchowe skutecznie odprowadzają wilgoć i zapewniają regularną cyrkulację powietrza. Współcześnie puch poddawany jest wieloetapowym przygotowaniom przed umieszczeniem go w poduszce. Jest kilkukrotnie prany, odpylany i suszony, dlatego nie towarzyszy mu nieprzyjemny zapach.

Jaką poduszkę antyalergiczną wybrać dla dziecka?

Wśród antyalergicznych poduszek dla dzieci polecane są produkty z wypełnieniem z kulki silikonowej oraz z poszyciem z delikatnej mikrofibry. Poduszki te są miękkie i wygodne, a przede wszystkim w pełni bezpieczne dla małych alergików. Wyróżniają się też dużą sprężystością, dlatego dobrze dopasowują się do ciała. Rodzice dzieci cierpiących na alergie nie muszą jednak rezygnować z produktów z naturalnym wypełnienia.

Czy poduszka bambusowa jest dobra dla dziecka?

Coraz większą popularnością cieszą się dziecięce poduszki z wypełnieniem z wiskozy bambusowej. Wsad do tego typu produktów wykonany jest ze zmiażdżonych łodyg bambusa. Decydując się na poduszkę z miękkich włókien bambusowych najlepiej wybrać producenta, który korzysta z roślin pochodzących ze zrównoważonych upraw, na których nie używa się sztucznych nawozów i środków bakteriobójczych. Poduszki tego typu można zakupić np. w sklepie internetowym Pen-Pol. Warto zdecydować się na produkt z poszyciem wyprodukowanym z bawełny i wiskozy bambusowej. Dzięki temu poduszka będzie w pełni bezpieczna dla dziecka, również borykającego się z różnego rodzaju alergiami. Bambus ma naturalne właściwości antybakteryjne i antystatyczne.

Dodaj komentarz