leasing auta

Kalkulator leasingowy – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę

Rynek motoryzacyjny przyzwyczaił nas do tego, że możemy skorzystać z wielu ułatwień, które pomagają nas podczas podejmowania dość istotnych finansowo decyzji. Znajdziemy przecież wszelakie raporty o historii auta, porównywarki ubezpieczeń, a przedsiębiorstwa mogą liczyć na kalkulatory leasingowe. Jak z ich pomocą wybrać najbardziej korzystną ofertę?

Jak działa kalkulator leasingowy?

Aby wykorzystać kalkulator leasingowy nie potrzeba posiadać żadnej specjalnej wiedzy, gdyż w tym celu wystarczy jedynie znać potrzebne do wyliczenia rat leasingu danych. Po ich wpisaniu kalkulator jest w stanie pokazać dokładne obliczenia tego ile będą wynosić raty leasingu oraz odsetki. Za pomocą kalkulatora leasingowego można obliczyć koszt leasingu dla między innymi samochodów osobowych, dostawczych, autobusów, maszyn rolniczych, budowlanych, samochodów ciężarowych wraz z naczepami czy nawet dla fotowoltaiki.

Wymagane przez kalkulator leasingowy dane to zazwyczaj jedynie rok produkcji leasingowanego pojazdu lub urządzenia, dokładny jego rodzaj, a także wartość finansowanego przez leasing środka trwałego. Oprócz tego musimy jeszcze podać interesujące nas warunki brzegowe umowy, czyli na przykład procent udziału własnego oraz kwota wykupu, a także okres leasingu.

Jak wybrać najlepszą ofertę z pomocą kalkulatora leasingu?

Sprawa z kalkulatorem leasingu jest całkiem podobna do tej przy na przykład porównywarce ubezpieczeń. W większości wypadków kalkulatory leasingu dają bowiem również możliwość porównania ofert od poszczególnych leasingodawców.

W wypadku leasingu najważniejsza jest oczywiście kwota całkowita leasingu. Im niższa tym dla nas lepiej, gdyż oznacza to po prostu niższe odsetki i wybierając ofertę z najniższą kwotą całkowitą leasing nie sprawi, że znacząco przepłacimy za dany pojazd. Teraz niestety o to nietrudno, gdyż regularnie rosnące stopy procentowe sprawiają, że koszty leasingu potrafią być naprawdę spore. Z kalkulatorem każda firma może jednak liczyć na znalezienie najkorzystniejszej oferty leasingu.

Dodaj komentarz