masazer

Masażer pneumatyczny – 3 powody dla których warto go mieć

Masażer pneumatyczny to urządzenie, które jest niezwykle uniwersalne. Pozwala leczyć stany zapalne, łagodzi dolegliwości bólowe oraz poprawia wygląd skóry. Można go także użyć do refleksologii w celu poprawy samopoczucia. Z jakich trzech konkretnych powodów warto go mieć? Podpowiadamy.

1. Masażer pneumatyczny działa leczniczo

Masażer pneumatyczny to zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala leczyć dolegliwości i stany zapalne o różnym pochodzeniu. Zarówno te mięśniowe, jak i skórne. Przynosi wyraźną ulgę w bólu, ponieważ działa skutecznie miejscowo.

Ogromną zaletą masażera jest także to, że nie ma konieczności specjalnego przygotowywania skóry pod taki zabieg. Końcówki masażera, czyli specjalne metalowe bańki, są ogrzewane lub schładzane do określonej temperatury, a następnie przykładane bezpośrednio na bolące miejsce. Efekt ulgi jest bardzo szybki.

2. Masażer pneumatyczny poprawia kondycję skóry

Połączenie efektów terapii termicznej oraz masażu działa w wyjątkowy sposób na kondycję skóry. Zwłaszcza przy wykorzystaniu zabiegów z wykorzystaniem zimna można zauważyć szybką rewitalizację tkanek. Obkurczenie naczynek krwionośnych skóry wspiera następnie zabiegi, które mają na celu jej ujędrnienie.

Często masaż pobudzający krążenie w Gdyni łączy się z manualnymi technikami innych zabiegów upiększających. Skóra jest wtedy lepiej odżywiona i natleniona. Staje się jaśniejsza i wyraźnie zdrowsza. Wiele osób stosuje masażery pneumatyczne, aby utrzymać dobrą kondycję i wygląd całego ciała.

3. Masażer pneumatyczny wpływa na poprawę samopoczucia

Osoby, które regularnie korzystają z masażera pneumatycznego odczuwają poprawę samopoczucia. Poprawa krążenia krwi w całym ciele wpływa nie tylko na efektywniejsze przekazywanie składników odżywczych do mięśni i metabolizm. Również mózg otrzymuje optymalną ilość tlenu. Efektem tego jest lepsza kondycja psychiczna poprzez obniżenie napięcia i stresu, a także zwiększona motywacja do wykonywania codziennych obowiązków. Obserwuje się również poprawę jakości snu.

Dodaj komentarz