ogrod

Kilka pomysłów na urządzenie dziecięcego świata w ogrodzie

Masz ogród, ale nie wiesz, jak go zaaranżować, by Twoje dziecko chciało się w nim bawić? Może czegoś w nim brakuje lub przeciwnie – czegoś jest za dużo? Wystarczy, że zastosujesz kilka tricków, a gwarantujemy Ci, że maluch zdecydowanie nie będzie chciał go więcej opuszczać. Sprawdź, jakie atrakcje sprawiają, że ogród staje się ulubionym miejscem na spędzanie wolnego czasu – zapraszamy!

Miejsca do zabawy dla dzieci w ogródku

Każdy ogród można zamienić we wspaniałą przestrzeń do zabaw inspirowaną miejskimi placykami. Aby było to możliwe, warto przeznaczyć nieco miejsca na takie elementy jak domek z miejscem do wspinania się i zjeżdżalnią, czy huśtawka dostosowana do wieku dziecka – w przypadku najmłodszych wzbogacona o odpowiednie zabezpieczenie. Można też postawić na inny wariant – bocianie gniazdo, czyli plecioną huśtawkę o sporej średnicy, na której można się wygodnie położyć, a nawet korzystać w kilka osób. Jeśli zależy nam na tym, aby dzieci czuły się bezpiecznie, warto zabezpieczyć podłoże przy pomocy specjalnych mat, a przynajmniej dokładnie oczyścić teren z wszelkich ostrych przedmiotów.

Świetnym pomysłem są również piaskownice dla dzieci, które służą zarówno jako miejsce do odgrywania ról, jak i przestrzeń służąca poprawie manualnych zdolności w trakcie stawiania babek. Można wybrać piaskownice dla dzieci w kilku wariantach – klasyczne, wykonane z drewna lub nowoczesne propozycje z tworzyw sztucznych, z których każde mają jakieś zalety. Pierwsze są zazwyczaj zakończone miejscem do siedzenia, co jest ogromnie praktyczne, natomiast drugie występują w wersji zamykanej, więc po zabawie można skorzystać z wieka, zabezpieczając tym samym piasek przed zwierzętami. Tego typu piaskownice dla dzieci mają jeszcze jeden atut – gdy nie będą wykorzystywane do zabawy z piaskiem, mogą zamienić się w niewielkie baseniki dla najmłodszych. Jeśli jednak są dla nas za małe – warto pomyśleć także o prawdziwym basenie, który latem będzie ulubionym miejscem całej rodziny. Najmłodszym sprawdzą się kolorowe modele dmuchane, nieco starszym lepiej będzie w tych rozporowych i stelażowych, które pomieszczą nie tylko samych pływaków, ale i dmuchane zabawki.

Strefa relaksu przed domem

Po wszystkich aktywności przychodzi moment, gdy nawet najbardziej aktywni śmiałkowie potrzebują chwili odpoczynku. W tym celu warto zaaranżować miejsce, które będzie się nadawało do złapania oddechu po całodziennych szaleństwach. Ze względu na to, że dzieci kochają namioty, jest to jeden z pomysłów, które warto wprowadzić do swojego ogrodu. Zarówno te przypominające indiańskie domki, jak i również propozycje nawiązujące do tradycyjnych turystycznych namiotów będą jednym z tych miejsc, z których każdy maluch chętnie skorzysta w trakcie przerwy w zabawie.

Fantastycznie sprawdzają się również pozornie nieskomplikowane hamaki, które występują w wielu wariantach – brazylijskim, meksykańskim, czy amerykańskim, które różnią się od siebie kształtem i sposobem mocowania. Rozwieszanie ich w cieniu drzew to gwarancja wymarzonych warunków do wypoczynku, a delikatny ruch nie tylko odpręża, ale pozytywnie wpływa na mięśnie i kręgosłup, a nawet pozwala się wyciszyć i odstresować.

Dodaj komentarz