pielegnacja twarzy

Krem do twarzy na noc — jak wybrać najlepszy?

Zadaniem kremu na noc jest regeneracja naskórka. Kiedy śpimy, nałożone wieczorem na twarz składniki odżywcze głębiej w nią wnikają. Z tego powodu produkty takie powinny mieć dużo bardziej bogatą i gęstą formułę działającą nawilżająco, odżywczo i regenerująco na komórki skórne. Jednocześnie muszą być dostosowane do potrzeb naszej cery. Jak wybrać najlepszy krem do twarzy na noc? Podpowiadamy.

Jak działa krem na noc?

Ze względu na to, że nocą nasza skóra przestawia się w tryb pracy i zaczyna regenerować, kosmetyki, które nakładamy wieczorem, powinny cechować się bogatszą formułą. Z tego powodu krem do twarzy na noc musi zawierać znaczne ilości składników odżywczych, które od północy dzięki zmianie przepuszczalności skóry lepiej wnikają w jej głębsze warstwy. Niezależnie od wieku produkt taki musi wykazywać działanie nawilżające, odżywiające i regenerujące.

Jak wybrać krem na noc?

Krem do twarzy na noc powinien być dobrany od potrzeb skóry. Młode osoby, które mają problem z niedoskonałościami, mogą stosować np. produkty na przebarwienia z kwasem salicylowym lub cynkiem. Kobiety w okresie menopauzalnym najlepiej jeżeli wybiorą kosmetyk o silnym działaniu regenerującym i przeciwstarzeniowym zawierającym w sobie na przykład koenzym Q10, retinol, czy kwas hialuronowy.

Niezależnie od typu skóry kosmetyk taki powinien dogłębnie odżywiać i nawilżać naszą cerę. Z tego powodu może zawierać między innymi antyoksydanty, które niwelują szkodliwy wpływ wolnych rodników, a także ceramidy oraz witaminy i minerały.

Jak stosować krem na noc?

Krem do twarzy na noc można stosować samodzielnie lub połączeniu z serum. W pierwszym etapie należy oczyścić i stonizować skórę, aby lepiej wchłaniała składniki aktywne zawarte w kolejnych preparatach. Następnie można użyć kremu lub wcześniej nałożyć serum.

Jak stosować serum nawilżające? Kilka kropel produktu rozprowadzić równomiernie na twarzy, a następnie nałożyć krem na noc. Wówczas działanie obu kosmetyków będzie zintensyfikowanie. Skóra rano będzie wypoczęta, elastyczna, dobrze nawilżona i pełna blasku.

Dodaj komentarz