zmywarka w gastronomii

Zmywarki tunelowe – wydajne i skuteczne zmywanie w gastronomii

Wtedy, gdy ważne jest szybkie zmywanie naczyń w lokalu gastronomicznym, warto zainwestować w nowoczesną zmywarkę. Wśród najbardziej wydajnych sprzętów tego typu znajdują się zmywarki tunelowe. Co warto o nich wiedzieć?

Jak działają tunelowe zmywarki gastronomiczne?

Urządzenia jak zmywarki gastronomiczne tunelowe wyróżniają się tunelową budową. Wewnątrz tunelu zmywarki umieszcza się kosze, które są zmywane podczas przejeżdżania przez jej kolejne komory.

Na początku naczynia umieszczone w koszu zmywarki tunelowej są opłukiwane, a potem dokładnie myte wodą pod wysokim ciśnieniem zmieszaną z detergentem. Na koniec są one dodatkowo płukane i wyparzane.

Zmywarki tego typu oferują różne programy, które można dopasować również indywidualnie do konkretnych potrzeb, na przykład stopnia zabrudzenia naczyń.

Najkrótsze cykle pracy w przypadku zmywarek tunelowych wynoszą mniej niż minuta, dlatego też charakteryzują się one bardzo wysoką wydajnością. Przykładowo najwydajniejsze urządzenia potrafią umyć nawet około 200 koszów zawierających naczynia w ciągu godziny.

Kiedy warto zdecydować się na zmywarkę tunelową?

Sprzęt jak zmywarki gastronomiczne tunelowe rekomendowany jest przede wszystkim do tych lokali gastronomicznych, w których istotne znaczenie ma bardzo szybkie zmywanie naczyń w dużych ilościach. Wobec tego są one często kupowane do restauracji, sali organizujących przyjęcia czy też na stołówki, gdzie jednocześnie trzeba umyć dużą ilość naczyń.

Zmywarka tunelowa pozwala również na bardzo dokładne umycie naczyń także wtedy, gdy są one mocno zabrudzone. Dzięki temu można uzyskać wysoki stopień czystości i higieny naczyń używanych w lokalu gastronomicznym.

Ponadto korzystanie ze zmywarki gastronomiczne jest również wygodne, ponieważ urządzenia tego typu wykorzystują kosze, w których umieszcza się naczynia. Kosze te są łatwe w przenoszeniu, dlatego też nie ma potrzeby rozładowywania zmywarki za każdym razem – wystarczy tylko przenieść kosz z naczyniami.

Gdzie kupić zmywarkę tunelową dla gastronomii?

Sprzedażą nowoczesnych zmywarek gastronomicznych zajmuje się obecnie wiele sklepów gastronomicznych, także tych prowadzących handel internetowy. Sklep dostarczyć wybrany sprzęt na miejsce i wykonać jego montaż.

Ceny za urządzenia jak zmywarki gastronomiczne tunelowe są zróżnicowane. Zwykle trzeba liczyć się z kosztem od około 40 tysięcy złotych do nawet ponad 100 tysięcy złotych za tego typu sprzęt. Z cenami zmywarek można zapoznać się łatwo na stronach internetowych sklepów gastronomicznych.

HYBRYDA ALEKSANDRA GÓRALCZYK

https://hybryda-gastro.pl

TEL: 32 418-72-55

E-MAIL: biuro@hybryda-gastro.pl

NIP: 6312312497, REGON: 241677598

ul. Stanisława Kunickiego 14, 44-100 Gliwice

Dodaj komentarz